راهنمای سفر به کانادا

درباره کانادا

چه به دنبال هیجان باشید، چه علاقمند به طبیعت و حیات وحش و چه دوستدار تاریخ و فرهنگ شهری، کانادا کشوری است که تمام این ویژگی‌ها را دارد. دومین کشور جهان (از نظر مساحت کلی) تنوع حیرت انگیزی از مناظر و چشم‌اندازها را دارا می‌باشد؛ چمنزارهای وسیع کانادا که تا قله‌های پوشیده از یخ و برف رشته کوه‌های راکی امتداد دارند؛ سواحل ناهموار و دست نخورده که در انتها به جنگل‌های وسیع و دریاچه‌های زمردین می‌رسند و آّب‌های قطب شمال که با سواحل پوشیده از توندراهای یخی برخورد می‌کنند. این سرزمین دست نخورده خانه شهرهای جهانی و شگفت انگیز و اقامتگاه ساکنان بومی در دوردست‌ها است.

مردم کانادا همانند چشم‌اندازهای این کشور متنوع هستند، از مردمان بومی قطب شمال و ساکنان فرانسوی زبان کبک تا مهاجران بریتانیایی و جوامع نوظهور آسیایی. این کشور سرزمینی چند فرهنگی است که تقریبا 22 درصد جمعیت آن خارج از این کشور متولد شده‌اند.

شهرهای کانادا پیشرفته و مملو از زندگی هستند و بارها در فهرست بهترین مکان‌های زندگی کردن قرار گرفته‌اند. تورنتو که بخشی از یک منطقه جذاب و مسحور کننده است، دارای یک منطقه ساحلی دلپذیر در کنار دریاچه اونتاریو است و اتاوا، پایتخت کانادا، مجموعه‌ای از موزه‌های جذاب و کانال زیبای ریدو را برای اسکیت روی یخ در زمستان دارد. آسمانخراش‌های مونترال میراث فرانسوی شهر را پنهان می‌کند، اما اگر شهر را دقیق‌تر بگردید، با خیابان‌های تاریخی و سنگفرش شده و رسم و رسوماتی به قدمت چند قرن روبه رو می شوید.

شهر  رو به رشد کالگری که در فاصله کمی با رشته کوه‌های راکی کانادا قرار دارد، سنت‌های گاوچرانی‌اش را در طول جشن سالانه‌ای به نمایش می‌گذارد. در همین حال، ونکوور با آب و هوای ملایم و خنک همه این امتیازات را با هم دارد، کوهستان، ساحل، پارک بی‌نظیری در بخش پایین شهر و رستوران‌های بین‌المللی. در تنگه جورجیا، جزیره ونکوور برای تماشا و تفریح کردن، گزینه‌های زیاد و متنوعی برای شما دارد، از جمله تفریحات و فعالیت‌های زمینی و آبی و جشنواره‌ها.

برای هیجان بیشتر، اسکی کردن از سکوهایی با شیب بالا در بریتیش کلمبیا، کایاک سواری در خلیج های دور افتاده در کنار وال ها در آب‌های نوا اسکاتیا و یادگیری کمند انداختن در مزارع آلبرتا گزینه‌های عالی هستند. عکس گرفتن از خرس‌های گریزلی در یوکون، تماشای توده‌های غول آسای کوه یخ در پشت سواحل نیوفاندلند و پرواز بر فراز آبشار نیاگارا با هلیکوپتر، بازدید از تاکستان‌ها، پیدا کردن صدف یا تجربه حیرت انگیز تماشای نورهای شمالی، در کانادا، بینهایت گزینه برای سفر و تفریح است.
برای کسب اطلاعات درباره شرایط سرمایه گذاری در کانادا به این صفحه مراجعه کنید.

 

حقایق آماری

مساحت: 9.984.670 کیلومتر بر مربع  (3.855.100 مایل بر مربع)

جمعیت: 37.602.103 (چهارماهه دوم 2019)

تراکم جمعیت: 3.92 در هر کیلومتر مربع

پایتخت: اتاوا

نوع حکومت: دموکراسی پارلمانی فدرال و پادشاهی مشروطه

رییس کشور: ملکه الیزابت دوم از سال 1952، نماینده او، فرماندار کل، جولی پایت از سال 2017 است.

رییس دولت: نخست وزیر جاستین ترودو از سال 2019
برای کسب اطلاعات درباره رشته مهندسی مکانیک در کانادا به این صفحه مراجعه کنید.

 

تاریخ کانادا

مردم بومی ساکنان اولیه کانادا بودند و از سه گروه تشکیل میشوند: اسکیموها، بومیان کانادا و دو رگه ها. در نهایت، در نتیجه استعمار اروپایی‌ها، شمار جمعیت بومی کاهش پیدا کرد. تعداد زیادی از مردم از بیماری‌هایی همچون آنفولانزا و سرخک از بین رفتند که از اروپا آمده بود و بدنشان فاقد ایمنی مقابله با آنها بود.

این باور وجود دارد که اولین اروپایی‌هایی که به نیوفاندلند رسیدند از نسل دریانوردان شمالی بودند که در قرن نهم و دهم در ایسلند و گرینلند ساکن بودند، موج دوم ورود اروپایی‌ها با هدایت دریانورد ایتالیایی، جیوانی کوبوتو (بیشتر با نام جان کابوت شناخته شده است) انجام شد که به دنبال مسیری به آسیا در سال 1497 بودند. در طول صد سال بعد، به خاطر بسترهای صیادی غنی، تجار انگلیسی و فرانسوی دسته دسته وارد نیوفاندلند شدند.
برای کسب اطلاعات درباره رشته مهندسی شیمی در کانادا به این صفحه مراجعه کنید.

در طول قرن هفدهم، فرانسوی‌ها با شرکت نیو فرانس، تجارت را افزایش دادند. تاسیس شرکت انگلند هادسون بی باعث شروع یک دوره رقابت طولانی شد که در جنگ هفت ساله بین انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها بین سال‌های اواخر دهه 1750 تا اویل دهه 1760 به اوج خود رسید. این جنگ با تسلیم کبک، پایتخت فرانسوی- کانادایی به نیروهای انگلیسی به پایان رسید. معاهده پاریس در سال 1763 تمام قلمروهای فرانسه در شمال شرق قاره آمریکار ا به بریتانیا می‌داد.

اگرچه طی دو دهه، انگلیس با شکست خوردن در جنگ استقلال آمریکا از مستعمرات خود در قاره آمریکا اخراج شد. سپس، طرفداران سلطنت از ایالات متحده در شرق کانادا ساکن شدند و تابع حکومت سلطنتی شکست خورده بریتانیا بودند. در سال 1791، کانادا به دو منطقه اشغال شده توسط انگلیسی زبانان و جامعه قدیمی تر فرانسوی زبانان تقسیم شد، اما به پیمان‌ها عمل نشد و یک نظام متحد جایگزین آنها شد.

در قرن نوزدهم، از طرف امپراطوری بریتانیا به کانادا حاکمیتی با یک حکومت خود مختار اما با ریاست کشوری سلطنت بریتانیا داده شد. از سال 1968 تا 1984، سیاست کانادا تحت سلطه شخصیت جذاب پیر ترودو بود. برایان مالرونی در سال 1984 انتخاب شد و مسئله کبک (با اشاره به نهضت حاکمیت کبک) یکبار دیگر مطرح شد. همه‌پرسی سال 1995در کبک منجر به رای بسیار نزدیک در حمایت از باقی ماندن در خاک کانادا شد، گرچه در سال 2006، پارلمان کانادا با این موضوع موافقت کرد که کبک باید “ملتی را داخل کانادای متحد تشکیل دهد”.

در سال 2015، جاستین پیر جیمز ترودو راه پدر را دنبال کرد و 23امین نخست وزیر کانادا نام گرفت. ترودوی پسر به عنوان رهبر حزب لیبرال کابینه ای با تعدا برابر زنان و مردان تشکیل داد و روش کارش ایجاد شکل جدیدی از لیبرال در سیاست بود. هر کدام از ابتکارات ترودو از سیاست‌های مالیاتی تا قانونی کردن ماری جوآنا با حکومت های محافظه کار قبلی در تضاد بود.

سال 2017، صد و پنجاهمین سالگرد تاسیس کنفدراسیون کانادا بود و کشور با برگزاری تعدادی رویدادهای خاص در طول سال آن را جشن گرفت.
برای کسب اطلاعات درباره رشته مهندسی صنایع در کانادا به این صفحه مراجعه کنید.

 

فرهنگ کانادا

 مذهب در کانادا

تقریبا 67 درصد از جمعیت کانادا به مسیحیت ایمان دارند، بیشتر آنها کاتولیک رومی، پیرو کلیسای متحد کانادا و فرقه‌های آنجلیکن هستند. فرقه‌ها و مذاهب فعال بیشمار دیگری در کانادا هستند از جمله، دین هندوها و آیین سیک‌ها.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.