راهنمای جامع فرودگاه سوارنابومی بانکوک

فرودگاه سوارنابومی بانکوکدرباره فرودگاه بین‌المللی سوارنابومی بانکوک (BKK)

فرودگاه بین‌المللی سوارنابومی بانکوک بزرگ‌ترین فرودگاه این شهر است که به‌عنوان شاه­راه کلیدی جهت اتصال بخش­های مختلف آسیا محسوب شده و پروازهای داخلی و خارجی زیادی را انجام می‌دهد. این راهنما، دارای اطلاعات فرودگاهی و نحوه­ی حمل‌ونقل و نیز تسهیلات نزدیک به این فرودگاه را معرفی خواهد کرد.

 

ویدیو معرفی فرودگاه سوارنابومی بانکوک

 

اطلاعات فرودگاه سوارنابومی بانکوک

در این فرودگاه 10 باجه وجود دارد که در اطراف ساختمان فرودگاه قرار دارد و اطلاعات مربوط به پروازهای داخلی و خارجی را به مسافران می‌دهد.

وب‌سایت فرودگاه: http://suvarnabhumiairport.com/

کد فرودگاهی: BKK

آدرس: خیابان بنگ فیلی شماره 999؛ خیابان ساموت پراکان شماره 10540

محل تقریبی: در 28 کیلومتری شرق شهر بانکوک

تعداد پایانه‌ها: 1

تلفن: +66 2 132 1888

منطقه زمانی: هفت ساعت جلوتر از گرینویچ

 

مشاهده پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه سوارنابومی بانکوک

برای آگاهی از زمان پروازهای ورودی و پروازهای خروجی به سایت رسمی فرودگاه سوارنابومی بانکوک مراجعه کنید و یا می توانید به سایت فلایت رادار مراجعه نمایید.

 

آدرس فرودگاه سوارنابومی بانکوک بر روی نقشه

مسیرهای دسترسی به فرودگاه سوارنابومی بانکوک

5 آزادراه در شهر بانکوک وجود دارد که در حلقه بیرونی شهر واقع‌شده است و از هر یک از آن‌ها می‌توان به فرودگاه سوارنابومی بانکوک مراجعه کرد. از مرکز شهر بانکوک به سمت بزرگراه سیرات بروید و از آنجا وارد آزادراه شوید. این مسیر شما را مستقیماً به سایت فرودگاهی می‌رساند. زمان موردنیاز برای رسیدن به این فرودگاه از مرکز شهر تقریباً 30 دقیقه هست.

 

سفر بین دو ترمینال فرودگاه سوارنابومی بانکوک

اتوبوس‌های سریع‌السیر مسیر بین دو ترمینال را تسهیل کرده است. این اتوبوس‌ها 24 ساعته فعال هستند و دسترسی شما به پارکینگ­های خودرو و هتل­های فرودگاهی را نیز فراهم می‌کنند.

وسایل نقلیه عمومی فرودگاه سوارنابومی بانکوک

اتوبوس

اتوبوس­های فرودگاهی از طریق 5 مسیر مختلف شما را به مرکز شهر، می‌رسانند. زمان تقریبی برای رسیدن به مرکز شهر در حدود 45 دقیقه است و هزینه استفاده از آن برابر با 24 بات تایلند است. همچنین یک اتوبوس سریع‌السیر رایگان نیز برای شما مهیا شده است تا از این فرودگاه به فرودگاه دیگر یعنی فرودگاه دون میونگ بروید. اتوبوس­های محلی نیز در مرکز شهر واقع‌شده‌اند که به کمک آن‌ها می‌توان به نقاط مختلف شهر بانکوک سفر کرد.

ون­

اگر قصد استفاده از ون­ها را داشته باشید می‌توانند با شماره تلفن 9199 132 2 66+ تماس گرفته و از خدمات آن‌ها استفاده کنید. شما می‌توانید به مبدأ و مقصد سفر خود را با راننده‌های ون هماهنگ کرده تا در ساعت موردنیاز به استقبال شما بیایند و اطراف شهر را به شما نشان دهند.

تاکسی

تاکسی‌های مجاز نیز در جلوی درب فرودگاه به چشم می‌خورند. توصیه می‌شود که با شماره تلفن 9199 132 2 66+ تماس گرفته و یا به باجه­ی مخصوص تاکسی­ها مراجعه کنید. بهتر است که هزینه سفر را قبل از حرکت پرسیده و پس از توافق از خدمات آن‌ها استفاده کنید. هزینه سفر با این تاکسی‌ها 300 الی 350 بات بوده که علاوه بر این مقدار مبلغ 50 بات نیز بایست به راننده پرداخت شود. همچنین توصیه می‌شود که از تاکسی­های غیرمجاز استفاده نکنید.

خدمات حمل‌ونقل ریلی فرودگاه سوارنابومی بانکوک

راه ­آهن

خط ارتباطی راه­آهن از ساختمان ترمینال فرودگاه آغاز به کار کرده و می‌توان برای بررسی مسیرهای آن­ از این وب‌سایت یا شماره تلفن 5600 308 2 66+ استفاده کرد. خدمات سریع همچون خطوط سریع فایا نیز به‌سرعت شما را به ایستگاه فایا در مرکز شهر می‌رساند. زمان سفر در حدود 13 دقیقه و هزینه آن 150 بات است. یک متروی با سرعت معمولی نیز وجود دارد که در 7 ایستگاه بین‌شهری توقف داشته و هزینه سفر با آن 45 بات بوده اما برای رسیدن به مرکز شهر حدود 30 دقیقه زمان لازم دارد.

 

تسهیلات فرودگاهی در فرودگاه سوارنابومی بانکوک

پول و ارز در فرودگاه سوارنابومی بانکوک

در این فرودگاه چند بانک و دستگاه‌های ATM و همچنین صرافی‌های جهت خدمات ارزی در بخش ورودی و سالن­های حرکت، وجود دارد. 

غذا در فرودگاه سوارنابومی بانکوک

رستوران­ها و ساندویچی­ های مختلفی را می‌توان در مجموعه­ی خدماتی فرودگاه سوارنابومی پیدا کرد. این فروشگاه‎­ها اغلب در طبقه­‎ی سوم و چهارم واقع‌ شده‌اند. برای هماهنگی می‌توان با شماره تلفن 1111 132 2 66+ تماس گرفت یا به این سایت مراجعه کرد.

مراکز خرید فرودگاه سوارنابومی بانکوک

فروشگاه‌های مختلف نیز در این فرودگاه وجود دارد که برای خرید لوازمی از جمله گل­های زینتی مختلف تا لباس­های با طراحی­های زیبا، مناسب هستند. برای این کار می‌بایست به طبقات 2 تا 4 ساختمان ترمینال مراجعه کرد.

نگهداری بار در فرودگاه سوارنابومی بانکوک

اگر به چرخ دستی مخصوص حمل بار نیاز داشتید می‌توانید آن را از در ورودی فرودگاه تهیه کنید. برای امانت گذاشتن بارهای تو نیز می‌توانید به طبقه دوم یا چهارم مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 9975 134 2 66+ تماس بگیرید. برای یافتن اشیای گم‌شده نیز علاوه بر مراجعه به طبقه چهارم، می‌توانید با شماره­ 1880 132 2 66+ نیز تماس بگیرید.

 

سایر امکانات فرودگاه سوارنابومی بانکوک

امکانات تفریحی بسیار زیاد دیگری نیز در این فرودگاه وجود دارد از جمله ماساژ سنتی تایلندی و یا امکان استفاده از سونا و جکوزی. همچنین سه کلینیک درمانی نیز در طبقه­های اول و دوم و سوم قرار داشته که می‌توانید به آن‌ها مراجعه و یا برای پرسیدن سؤال‌های خود با شماره +66 2 132 7777 تماس بگیرید. محل مخصوص عبادت مسلمانان نیز در طبقه دوم ساختمان است. همچنین یکی زمین‌بازی مخصوص خانواده‌ها نیز تعبیه‌شده است.

در فرودگاه سوارنابهومی بانکوک یک مرکز ملاقات تجاری قرار داده‌شده است که در آن خدمات مختلفی از جمله اتاق ملاقات را می‌توان رزرو کرد. سالن استراحت CIP نیز از دیگر امکانات این فرودگاه بوده که در طبقه سوم واقع‌شده است. برای رزرو می‌توانید با شماره 6284 134 2 66+ تماس بگیرید و از خدمات بی‌نظیر و درجه‌یک آن‌ها که مخصوص مسافران تجاری است، از جمله سالن ملاقات خصوصی، حمام و تسهیلات سرگرمیِ بصری، استفاده کنید. همچنین هتلی نیز در مجاورت فرودگاه تعبیه‌شده است که می‌توانید در ان به استراحت پرداخته و یا قرارهای ملاقات خود را تنظیم کنید. برای تماس با این هتل با شماره تلفن 1111 131 2 66+ تماس گرفته و یا به این وب‌سایت آن‌ها مراجعه کنید:

 

تسهیلات ارتباطی فرودگاه سوارنابومی بانکوک

امکان استفاده از اینترنت بی‌سیم به مدت دو ساعت است و به‌صورت رایگان در این فرودگاه برای مسافرین تعبیه‌شده است. همچنین کامپیوترهایی نیز در این فرودگاه قرار دارد که می‌توانید 15 دقیقه استفاده از اینترنت رایگان همراه صرف نوشیدنی مورد نظر را در ان تجربه کنید. همچنین در هر طبقه تعدادی کیوسک، تماس تلفنی قرار داده شده است. تسهیلات ویژه پست نیز در طبقات دوم و چهارم قرار داده شده است.

تسهیلات ویژه معلولین در فرودگاه سوارنابومی بانکوک

تسهیلات مربوط به معلولین شامل توالت­های ویژه و نیز وسایل کمک به حمل آن‌ها نیز در دسترس است. پارکینگ ویژه معلولین نیز برای مسافران تعبیه‌شده است.

پارکینگ خودرو فرودگاه سوارنابومی بانکوک

پارکینگی جهت توقف کوتاه‌مدت در جلوی ساختمان ترمینال تعبیه‌شده است؛ اما برای توقف طولانی‌مدت است می‌بایست از پارکینگ­هایی که کمی دورتر قرار دارند استفاده کنید. اطلاعات این پارکینگ‌ها با شماره تلفن +66 2 132 1888 در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

اجاره خودرو در فرودگاه سوارنابومی بانکوک

شرکت‌های اجاره­ی خودروی بین‌المللی در بخش ورودی پروازهای خارجی قرار دارند. شرکت­هایی از جمله آویز، بودجت، هرتز، اروپاکار، نشنال و سیکست، همچنین برخی از شرکت‌های داخلی، دارای باجه­ای مشخص در این فرودگاه هستند و با مراجعه به آن‌ها می‌توان اقدام به اجاره­ی خودرو کرد. خودروی اجاره‌شده را می‌توان به دفاتر این شرکت‌ها در مرکز شهر نیز تحویل داد.

 

ضوابط ورود و خروج فرودگاه دون میونگ بانکوک

برای اطلاع از جدیدترین قوانین فرودگاهی، قوانین گمرکی و همچنین مدارک مورد نیاز برای سفر به بانکوک می توانید به سایت traveldoc مراجعه نمایید.

 

آب و هوای فرودگاه سوارنابومی بانکوک

اخبار فرودگاه سوارنابومی بانکوک

برای اطلاع از جدیدترین اخبار فرودگاه سوارنابومی بانکوک می‎توانید به آدرس زیر رجوع نمایید:

Bangkok Suvarnabhumi Airport

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.