قرار است عاشق مونترال شوید

هرکسی اینجا بوده به مونترال عشق ورزیده است. دومین شهر بزرگ کانادا، مونترال مخلوط منحصر به فردی از فرهنگ انگلیسی و فرانسوی، به همراه زندگی شبانه عالی، غذا و جاذبه های فضای باز ارائه می دهد.

کجای آمریکای شمالی می توانید در بلوارهای شبه پاریسی و خیابان های در هم پیچیده قرن هفدهم قدم بزنید؟ بازدید مونترال بهشت عاشقان تاریخ است – که این تجربه با مناظر زیبای کلیسای نوتردام، میدان های باشکوه و گروهی از موزه ها همراه می شود.

شهر مونترال کانادا جذابیت های امروزی تری نیز دارد. پوتین (سیب زمینی سرخ شده و پنیر با آب گوشت) را در La Banquise امتحان کنید، گروه را جمع کنید و به Divan Orange یا نمایش هنری ایستگاه ۱۶ بیایید، یا در Muzique تا سپیده برقصید.

چه یک تور آرام از بازدید مناظر می خواهید یا هفته ای پر از پارتی و مهمانی، مونترال همه را در بر دارد.

مونترال چه کاری انجام دهیم

۱. Parc du Mont-Royal: برای ورزش های زمستانی و شکوفه های تابستانی هردو

Parc du Mont-Royal همچنین برخی از بلندترین مناظر مونترال برای دیدن مرکز شهر ارائه می دهد. در ماه های زمستانی، پارک شاهد هجوم مردم محلی برای اسکی و اسکیت روی یخ با استفاده از امکانات پارک بدون نیاز به رفتن به کوه های اطراف است. با این حال ماه های تابستان و بهار نیز زمانی عالی برای بازدید است چرا که باغ غرق در شکوفه های با رنگ های مختلف است، پارک را مکانی عالی برای پیک نیک، پیاده روی آرامش بخش و چندین رخداد اجتماعی بدل می کند.

۲. Old Montreal: عصر طلایی را تجربه کنید

وقتی در مونترال قدیم قدم می زنید، سخت است فکر نکنید که به قرون طلایی اروپا بازنگشته اید. معماری پیچیده قرن هفدهم احساس فرانسوی زیادی دارد و حتی برای یادآوری این حس کلیسای نوتردام را نیز در خود جای داده است. برنامه ریزی تور پیاده روی تان ساده است؛ بیشتر جذابیت بودن در مونترال قدیم به سادگی قدم زدن در خطوط تاریخی ظریف آن است. وقتی اینجایید باید وقتی برای دیدن موزه Point-a-Calliere ، the Old Port و موزه Chateau Ramezay اختصاص دهید. در ماه های تابستان می توانید کارت پستال و دیگر خریدهای کوچک را از هنرمندان محلی و دستفروشانی که وسایل خود را در Place Jacques-Cartier به نمایش می گذارند بخیرد.

۳. Parc Jean-Drapeau: قلب فرهنگ و سرگرمی

این فضای سبز منحصر به فرد اواسط خیابان Helen Island و جزیره مصنوعی Notre Dame واقع شده است. پارک معمولا به عنوان مرکز کلاس های اجتماعی، رخدادهای اجتماعی و ورزشی استفاده می شود و حتی پارک سرگرمی مخصوص به خود را دارد که توسط Six Flags به نام La Ronde اداره می شود. در هر زمان سال چندین کنسرت، نمایشگاه هنری و پخش فیلم به همراه مسابقات ورزشی مانند قایق رانی و شنا در راه آب ها و استخرهای همین نزدیکی در حال برگزاری است. با این همه کار برای انجام، می توانید یک روز را بین فعالیت ها سپری کرده و از آرامش لذت بخش ۵۲۰ جریبی پارک استفاده کنید.

۴. Musée des beaux-arts de Montréal: از هنر، موسیقی و آموزش لذت ببرید

موزه هنرهای زیبا بزرگترین موزه مونترال با مجموعه هایی تقسیم شده به شش بخش متفاوت است. برخی از این قسمت ها شامل باستان شناسی و فرهنگ جهانی، عکاسی، هنرهای گرافیکی و موزه مجسمه است. نمایش ها به انگلیسی و فرانسوی هردو ارائه می شوند. موزه کلاس های روان درمانی هنری را برای کسانی که دنبال ابراز خود و التیام از طریق بنیادهای هنری هستند، ارائه می دهد. گذشته از سالن های نمایش دائمی، موزه هنرهای زیبا میزبان کنسرت ها و اجراهای بسیاری در Bourgie Hall خود است.

۵. Jardin botanique de Montreal: درباره ی فون و فلور یاد بگیرید

جاذبه های مونترال چهار نوع پس زمینه طبیعی شامل بیودوم، باغ حشره شناسی و پارک المپیک – باغ های گیاهشناسی را شامل می شوند، با این حال مورد آخر از همه معروف تر هستند. در اینجا می توانید در مورد گونه های بومی گیاهی و تلاش های حفاظتی یاد بگیرید و حتی خودتان در مؤسسه تحقیقات گیاهشناسی کمی مطالعه هم در این باره داشته باشید. چندین گلخانه زمینی و چندین فضای پراکنده وجود دارند که می توانید بعد از ظهری آرام را در قلب شهر سپری کنید. مطمئن شوید از باغ های چینی، ژاپنی، آلپی و افراد بومی اولیه که گلها را با ناحیه منشأ اصلی آنها به نمایش می گذارند، دیدن می کنید.
برای کسب اطلاعات درباره رشته ام بی ای در کانادا به این صفحه مراجعه کنید.

چه وقت از مونترال دیدن کنیم

بازدیدکنندگان مونترال باید به یاد داشته باشند که در ماه های زمستان شهر بسیار سرد است، پس بین ماه های نوامبر و مارس لباس مناسب به همراه داشته باشید. بهترین زمان برای بازدید احتمالا تابستان است. گرم (معمولا حدود ۷۷ درجه فارنهایت) است و شهر میزبان رخدادهای بزرگ شامل مسابقات بین المللی آتش بازی و Grand Prix کانادا است. ماه بهار نیز (مارس تا ژوئن)، وقتی که شکوفه ها بیرون آمده و شهر از خواب زمستانی بیدار می شود، جایگزین خوبی است.
برای کسب اطلاعات درباره رشته عمران در کانادا به این صفحه مراجعه کنید.

مونترال کجا اقامت داشته باشیم

مونترال طیف وسیعی از هتل های عالی دارد. در منطقه مرکزی، هتل Le Germain گزینه بوتیکی مناسبی است و هتل Gouverneur نیز گزینه های ارزان قیمتی ارائه می دهد. مکان های مناسب برای اقامت در مونترال قدیم شامل هتل Le Petit و هتل Nelligan می شوند، در حالی که وقتی در منطقه Plateau هستید Auberge Chez Jean را برای اتاق های ارزان به همراه صبحانه چک کنید.

مناطق معروف مونترال

مرکز شهر – بر خلاف بسیاری دیگر از شهرهای آمریکای شمالی، مرکز شهر مونترال جای پرترافیکی نیست و به راحتی می تواند در آن پیاده روی کنید. خانه دانشگاه مک گیل است، در نتیجه دسترسی دانشجویان راحت است، همینطور مأمن جاذبه گردشگری اصلی مانند موزه هنرهای زیبا است. محله چینی های کوچک اما زنده، و چای حبابی در L2 Lounge را از دست ندهید.

Plateau – Plateau جایی است که هیپی ها، هنرمندان و خوره های هنر جمع می شوند. در دوره تابستان، با فضاهای سبز و اجراهای فضای باز در Théâtre de Verdure جای عالی برای پیاده روی است. در جولای نیز، با رخدادهایی چون Main Madness در خیابان St Laurent که کل منطقه را در بر می گیرد، مرکز فستیوال هاست.

Rosemont – یکی از متنوع ترین نواحی مونترال، رزامونت جایی است که شما ایتالیا کوچک را پیدا می کنید. شیرینی های کوچک در Pasticceria Alati-Caserta یا غذاهای اصلی در Ristorante Lucca میل کنید و به بازار Jean Talon بروید، بهترین جای مونترال برای خرید میوه، سبزیجات، گوشت، شراب و پنیر.
برای کسب اطلاعات درباره رشته برق در کانادا به این صفحه مراجعه کنیدو

در مونترال چطور تردد کنیم

حمل و نقل عمومی

متروی مونترال توسط STM بهره برداری می شود و روش مناسبی برای سفر درون شهر ارائه می دهد. مسافران باید بلیط خریداری کنند (که ۴ دلار هزینه داشته و برای یک بار قابل استفاده هستند). همچنین می توانید بلیط های روزانه به قیمت ۱۵ دلار یا سه بلیط روزانه به قیمت ۲۴ دلار بخرید که اتوبوس و مترو هر دو را پوشش می دهد.

تاکسی

صدا زدن تاکسی در مونترال عادی است، پس برای این کار تردید نکنید. نرخ کرایه تاکسی ها ۳.۵۰ دلار بر حسب مسافت متری است، سپس برای هر کیلومتر اضافی ۱.۷۰ دلار (حدود ۲.۵۰ دلار به ازای هر مایل) افزایش پیدا می کند.

خودرو

رانندگان نباید مشکلی در مونترال داشته باشند، اما به خاطر داشته باشید که گردش به راست پشت چراغ قرمز معمولا ممنوع است. همینطور بدانید که پارکینگ در مرکز شهر محدود و نسبتا گران است (حدود ۴ دلار به ازای هر ساعت). در زمستان مراقب تابلوهای نارنجی روشن پارک ممنوع باشید. به این معنی است که برف روب های سنگین پس از هر بارش برف این منطقه را پاکسازی می کنند و هر خودرویی که پارک شده باشد با جرثقیل حمل می شود.

هزینه زندگی در مونترال

خیابان های دارای مرکز خرید

مونترال شهر ارزانی برای زندگی است و تقریبا هزینه های زندگی در آن یک سوم نیویورک است. همچنین شهر خوبی برای خرید پنجره ای (بازدید از اجناس داخل ویترین) است. برخی از بهترین مغازه های مد روز را می توان در Rue Ste-Catherine پیدا کرد، که اینها شامل برندهای معروف مانند Urban Outfitters و طراح های محلی مانند Boutique 1861 هستند. Rue Sherbrooke خانه Holt Renfrew، بزرگترین مجموعه مغازه های لوکس شهر است در حالی که Rue St-Laurent نیز پر از مغازه است.

خوار و بار و غیره

بهترین جا برای خرید خوار و بار در مونترال Jean Talon market است، که در آن می توانید میوه و سبزیجات تازه را به قیمت معقول خریداری کنید. همچنین سوپرمارکت های بسیاری شامل مغازه های محصولات ارگانیک Segal’s Market و سوپرمارکت های زنجیره ای Supermarché P.A نیز در شهر وجود دارند. انتظار هزینه ۳.۲۰ دلاری برای ۱۲ عدد تخم مرغ و ۱۵ دلار برای یک بطری شراب را داشته باشید.

مونترال کجا غذا بخوریم

غذاهای محلی مانند ساندویچ گشوت بو داده را در Schwartz’s Deli، پوتین را در La Banquise یا پیتزاهای مختلف (با فلفل سبز، قارچ و پپرونی) را در D’Agostino امتحان کنید. Plateau منطقه عالی برای بازدید از رستوران هاست. غذاهای گران قیمت و با کیفیت را در La Binerie، امپانادا را در Chez José و بریان افغانی و کاری را در Khyber Pass امتحان کنید (شراب خودتان را به همراه بیاورید). انتظار پرداخت حدود ۱۵ دلار برای یک وعده غذایی ارزان و چیزی تا حدود ۱۰۰ دلار برای رستوران های سطح بالا را داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.