قرار است عاشق هالیفکس شوید

با طنین گرم مهمان نوازی و تاریخی محفوظ مانده، هالیفکس با شعله خود شما را می رباید. علاوه بر هوای روح بخش دریا یا ساختمان های تاریخی، عاشق خوش برخوردی ساکنین هالیفکس، یا هالیگونی ها، می شوید.

ساختمان های چند رنگی تاریخی با ساختارهای مدرن شیشه و آهنی در مسیر آبی هالیفکس با هم در آمیخته اند، و این بندر شلوغ و مهم در اطلس شمالی بیش از ۱۵۰ شهر را از طریق لنگرگاه هالیفکس به هم متصل  می کند.

ریشه های کلنی اسکاتلندی اولیه شهر با جامعه مدرن و چند فرهنگی جدید در هم آمیخته است. با سرد شدن هوا در شب، زندگی شبانه شهر جان می گیرد، پر است از اجراهای موسیقی که در آن می توانید سبک فولکلور منحصر به فرد ساحل غربی (East Coast) را، به همراه دیگر ژانرهای موسیقی، بشنوید. همچنین کارهای هنری، تئاتر و هنر اجرای زنده نیز برای چک کردن وجود دارد.
برای کسب اطلاعات درباره رشته پزشکی در کانادا به این صفحه مراجعه کنید.

هالیفکس چه کاری انجام دهیم

۱. سایت تاریخی ملی ارگ هالیفکس: در دفاع از شهر

محل تولد قرن ۱۸ این شهر ساحلی تپه ای در قلب مرکز شهر است. ارتش بریتانیا مسئول دژ با ابهت ستاره ای شکل است که به شکل موفقیت آمیز برای قرن ها از شهر در برابر حملات محافظت کرده است. امروزه به عنوان یادآوری از گذشته بر شهر نور می تاباند و بازدید کنندگان می توانند خیال پردازی خود را در مورد فرضیات و افسانه های موجود درباره آن آزاد گذارند. توپخانه و نمایشگاه تاریخی در روزی که منتظر سرباز بوده در موزه ارتش به همراه مناظر زیبا از لنگرگاه واقع شده اند.

۲. ساحل هالیفکس: شلوغ شلوغ

همه احساسات خوب شهر در طول مسیر آبی هالیفکس زیبای پیدا می شوند. مؤسسات قابل توجه مانند موزه Maritime اطلس و موزه کانادایی مهاجران در pier 21 پر از نمایشگاه هایی در مورد تاریخ منطقه هستند. در همین حال برخی از بهترین گالری ها، رستوران ها و بارهای منطقه در طول مسیر آبی و ساحلی و چشم اندازهای آبی همیشه جذاب یافت می شوند. برای مواد غذای بسیار تازه به Halifax Seaport Farmer’s Market سر بزنید.

۳. باغ های عمومی هالیفکس: به خودتان استراحت دهید

نوااسکاتیا به خاطر طبیعت بی نظیرش مشهور است، و حتی در قلب منطقه شهری آن گردشگران سرزمین عجایبی از فون و فلور پیدا می کنند. کوچک ولی قابل توجه، باغ ها پر هستند از پل، برکه، مجسمه ها و یادبودهایی که در بین بسترهای پر از گل جای گرفته اند. از گل های دالیا یا کوکبی گرفته تا گیاهان استوایی، تنوع تأثیرگذاری از انواع مختلف گیاهان در طول سال در اینجا وجود دارد. اجازه دهید آرامش دنیای طبیعی در بین خیابان ها شما را در بر گیرد.
برای کسب اطلاعات درباره رشته دندانپزشکی در کانادا به این صفحه مراجعه کنید.

۴. گالری هنری نوا اسکاتیا: برای دید عمیق تر

گالری هنری نوا اسکاتیا بزرگترین موزه ساحل غربی است، و برای بیش از یک دهه جمعیت هایی را برای دیدن مجموعه های خود به آنجا کشانده است. منحصر به فرد ترین آنها نمایشگاه های در مورد هنر محلی نوا اسکاتیا و صنایع دستی اینویت ها – از ابزار تا حکاکی روی سنگ – است. تاریخ محلی با پدیده هنرمندان منطقه ای که سعی در نشان دادن زیبایی استان کوچک خود هستند زنده شده اند. پس از قدم زدن در این عرصه های طبیعی می خواهید همه گوشه کنارهای نوا اسکاتیا را کاوش کنید.

۵. Peggy’s Cove: به سمت دریا

بیرون از هالیفکس، این جامعه کوچک ماهیگیری از بازدیدکنندگان برای کاوش سواحل زیبای محل استقبال می کنند. خط ساحلی، با خانه های چوبی دوست داشتنی در طول چشم انداز و قایق های صید خرچنگ متصل به لنگرگاه، انگار از دل یک نقاشی بیرون کشیده شده است. هوای اقیانوس را تنفس کنید، از اتمسفر روستایی لذت ببرید و دنبال فرصت های عکس برداری جذاب باشید. فانوس دریایی Peggy’s Point نکته برجسته دریا، نمادی از کانادا و تصویری کلاسیک از بالا تا پایین، است.
برای کسب اطلاعات درباره رشته پرستاری در کانادا به این صفحه مراجعه کنید.

کی از هالیفکس بازدید کنیم

نسیم اقیانوس اطلس آب و هوا را حتی در تابستان، وقتی که روزهای طولانی آفتابی گردشگران را به اینجا می کشاند، نیز معتدل نگه می دارد. جریان های اقیانوسی در اواخر پاییز و زمستان، وقتی که انباشت چشم گیری از برف وجود دارد، می توانند توفان به وجود بیاورند. برخی جاذبه ها به شکل فصلی باز هستند.

هالیفکس کجا اقامت داشته باشیم

مجموعه های اقامتی در هالیفکس مقرون به صرفه هستند، و از برندهای امروزی معروف مانند Delta Hotels توسط Marriott Barrington and Halifax Marriott Harbourfront تا مهمان خانه ها و خانه های گردشگری مستقل کوچک را شامل می شوند. هتل Prince George امکانات سطح بالای خود را در محلی راحت با دسترسی به World Trade and Convention Center ارائه می دهد. در Halliburton با اشغال سه خانه تاریخی شهری، می توانید حس تاریخ شهر را دریافت کنید.
برای کسب اطلاعات درباره رشته روانشناسی در کانادا به این صفحه مراجعه کنید.

محله های معروف هالیفکس

مرکز شهر هالیفکس – اینجا جایی است که اکثر هتل ها و رستوران ها و گزینه های زندگی شبانه را خواهید یافت. بندر هالیفکس را با موزه ها و سایت های تاریخی اصلی چون Citadel را به هم وصل می کند.

North End – درست شمال مرکز شهر واقع شده است، این ناحیه پر از رستوران و فضای گذراندن زندگی شبانه، مانند بسیاری از کلوب های موسیقی زنده، است. خیابان Gottingen قلب این منطقه است و برای حس هنری خود مشهور شده است.

Spring Garden Road and Barrington Street – اینجا بهترین مکان برای پیدا کردن خرید بوتیکی، مانند پاساژ‌ Spring Garden Place، به همراه تعدادی گزینه های سرگرمی دیگر است. همچنین جایی است که هتل Lord Nelson نمادین، قدیمی ترین هتل شهر که در سال ۱۹۲۸ تأسیس شد را پیدا می کنید.

در هالیفکس چطور تردد کنیم

حمل و نقل عمومی

حمل و نقل عمومی با اتوبوس و قایق تا Dartmouth روبروی لنگرگاه توسط حمل و نقل هالیفکس در دسترس است، اما مسیر و زمان بندی ها معمولا به مسافران و خریداران وابسته است و ممکن است با محدودیت مواجه شوید. یک بلیط برای ده سفر ۲۰.۰۰ دلار هزینه خواهد داشت.

تاکسی

چندین شرکت تاکسیرانی در هالیفکس از جمله Yellow Cab، A-Cab و Casino Taxi در هالیفکس مشغول خدمت رسانی هستند. کرایه آغازی ۳.۲۰ دلار با ۱.۷۰ دلار به ازای هر ۰.۶۲ مایل اضافی است.

خودرو

رانندگی در هالیفکس معمولا در مقایسه با بسیاری از مراکز شهری دیگر آرام است و همیشه اولویت با عابرین پیاده است. از قبل در جریان باشید که افراد می توانند از هر جای خیابان عبور کنند و از خودرو ها انتظار می رود توقف کنند. پارک خیابانی در بسیاری از نقاط مرکز شهر در دسترس است، هزینه از حدود ۱-۴ دلار بسته به موقعیت متفاوت خواهد بود. کرایه یک روز خودرو حدود ۲۵ دلار هزینه در پی خواهد داشت و شما شرکت های Avis، Budget و Enterprise را برای این کار خواهید یافت.

هزینه زندگی در هالیفکس

خیابان های دارای مرکز خرید

Spring Garden Road حدود ۲۰۰ مغازه در خود دارد، که شامل برندهای ملی و مغازه های خاص می می شوند. Hydrostone Market منطقه خرید و سرگرمی تاریخی در North End است. صنایع محلی مانند محصولات چرمی و چوبی و جواهرات را در ساحل هالیفکس خواهید یافت.

خوار و بار و غیره

وقتی قضیه مربوط به خوار و بار در مرکز شهر هالیفکس باشد، Atlantic Superstore در South End قفسه های پر از اجناس با قیمت های معقولی دارد. Pete’s Fine Foods جایی است که شما گزیده مناسبی از کالاهای وارداتی به همراه غذاهای آماده را خواهید یافت. یک بطری یک لیتری شیر حدود ۲.۵۰ دلار و دوازده عدد تخم مرغ حدود ۳.۳۰ دلار هزینه دارند.

هالیفکس کجا غذا بخوریم

Durty Nelly’s Authentic Irish Pub بخشی از منظره بار های شهر است، منو آن با خوراک ایرلندی و سوسیس و خوراک هایی با شروع قیمت از ۱۵ دلار پر شده است. Five Fishermen در یک ساختمان تاریخی واقع شده است، و منوی آن حاوی غذاهای دریایی، گوشت گاو و پاستا با شروع قیمت از حدود ۳۰ دلار پر شده است. Stubborn Goat Gastropub متخصص مخلوط های غذایی دست ساز و غذاهای آرامش بخش مانند خوراک برگر و میت لوف با شروع قیمت از ۱۷ دلار است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.