آداب و رسوم اجتماعی در کانادا

روش معمول و غالب سلام و احوالپرسی، دست دادن است. دوستان صمیمی بویژه در نواحی فرانسوی زبان صورت یکدیگر را می‌بوسند. کارهایی که هنگام رفتن به خانه دوستان انجام می‌شود، مانند دیگر کشورهای غربی است: هدیه‌های مرسوم برای میزبان، گل، شکلات یا یک شیشه شراب است، لباس هم غیر رسمی است و با توجه به شرایط آب و هوا انتخاب می‌شود. این مرسوم است که در کارت دعوت، پوشیدن کراوات سیاه و لباس لازم ذکر شود. اغلب برای رفتن به باشگاه‌ها و رستوران‌های مخصوص نیاز به پوشیدن لباس‌های رسمی‌تر هست. در تمام استان‌ها به جز آلبرتا، در فضاهای عمومی و سرپوشیده، سیگار کشیدن ممنوع است.
برای کسب اطلاعات درباره رشته مهندسی شیمی در کانادا به این صفحه مراجعه کنید.

زبان در کانادا

کانادا دو زبان رسمی (انگلیسی و فرانسوی) دارد. استفاده از دو زبان نشان دهنده تاریخ استعماری ترکیبی این کشور است، چرا که کانادا تحت حاکمیت هم بریتانیا و هم فرانسه بود. اگرچه دولت فدرال باید تا جاییکه امکان دارد از هر دو زبان استفاده کند، استفاده از هر یک از این زبان‌ها خارج از دولت در سر تا سر کشور بسیار تفاوت دارد.

تقریبا در تمام استان کبک، به علاوه بخش‌هایی از نیوبرانسویک، فرانسوی زبان غالب است، در بیشتر سایر قسمت‌های کشور، انگلیسی زبان غالب است. مونترآل، اتاوا و مانکتون، تعداد زیادی مردم دوزبانه دارند. همچنین، مهاجرت تصویر زبانی را به طور ملاحظه‌ای تغییر داده است، نه فقط زبان‌های رسمی، چینی، پنجابی، عربی و زبان‌های دیگر اغلب در خیابان‌های شهرهای بزرگ کانادا شنیده میشوند.
برای کسب اطلاعات درباره رشته مهندسی هوا و فضا در کانادا به این صفحه مراجعه کنید.

آب و هوا، اقلیم و جغرافیای کانادا

 

بهترین زمان بازدید از کانادا

اگر برای اسکی کردن یا لذت بردن از سایر ورزش‌های زمستانی برنامه‌ریزی می‌کنید، بهترین زمان سفر به کانادا بین ماه دسامبر تا آوریل است، گرچه بعضی از تفریحگاه‌ها از اوایل ماه نوامبر باز هستند و تا اواخر ماه ژوئن (یا حتی ماه جولای بر قله‌های پوشیده از برف و یخ ویستلر) به فعالیت ادامه می‌دهند. اگر میخواهید از تفریحات بدون برف هیجان‌انگیز در فضای باز لذت ببرید، بین ماه مه و سپتامبر مسافرت کنید. اگرچه باید بدانید که اگر در طول زمستان برف سنگینی باریده است، بعضی از مسیرهای کوهستانی پیاده‌گردی در ارتفاع بالا ممکن است تا جولای بسته باشد.

رگبار و رعد و برق تابستانی در کانادا متداول است و گاهی اوقات ممکن است شدید باشند. همچنین در سرتاسر کانادا گردباد هم می‌آید که ماه‌های مه تا سپتامبر، ماه‌های اصلی وقوع آن هستند. مناطقی که بیشتر در معرض گردباد هستند، بیشتر شامل آلبرتا، جنوب غربی کبک و محدوده‌ای از ساسکاچوآن جنوبی تا خلیج تاندر در اونتاریو می‌شود. منطقه داخلی بریتیش کلمبیا و نیو برانسویک غربی هم مناطق گردباد خیز هستند. لرزش زمین بیشتر در کوهستان‌های غربی اتفاق می‌افتد. آتش‌سوزی جنگل‌ها میتواند در هر زمانی و در هر فصل سال بویژه در چمنزارها و جنگل‌های غرب کانادا اتفاق بیفتد.
برای کسب اطلاعات درباره کانادا سرمایه گذاری می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید

لباس مورد نیاز

توجه: اساسا این راهنمایی‌های کلی برای نواحی مسکونی جنوب کانادا کاربرد دارد. مسافرانی که به طرف نواحی شمالی مانند یوکون، مناطق شمال غربی، نوناووت و لابرادور می‌روند، در تمام ماه‌ها به جز ماه‌های تابستان (حتی در ماه‌های تابستان، به همراه داشتن یک ژاکت سبک توصیه می‌شود.) باید برای خودشان لباس گرم بیاورند.  برای جزییات بیشتر، بخش استان‌ها و مناطق را ببینید.

زمستان (دسامبر تا فوریه): درجه حرارت هوا زمستانی و سرد است. پوشیدن لباس زمستانی ضروری است (برای مثال، پالتو، کلاه، پوتین و دستکش) بیشتر استان‌ها بارش شدید برف را دارند، به استثنای ونکوور که معمولا باران می‌بارد.

بهار (مارس تا مه): درجه حرارت هوا معتدل است. پوشیدن لباس‌های معمولی گرم با یک بارانی ضد آب و همراه داشتن یک چتر توصیه می‌شود.

تابستان (ژوئن تا اوت): درجه حرارت هوا گرم است. لباس‌های تابستانی سبک با همراه داشتن لباس های گرم معمول برای بعد از ظهرهای خنک توصیه می‌شود.

پاییز (سپتامبر تا نوامبر): هوا خنک است و اولین یخ‌بندان را در هوا می‌بینید. پوشیدن لباس‌های گرم متوسط تا زیاد به ویژه با اولین نشانه‌های بارش برف در ماه نوامبر توصیه می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رشته عکاسی در کانادا به این صفحه مراجعه کنید.

 

جغرافیا کانادا

کانادا، با مساحت 9.984.670 کیلومتر مربع، پس از روسیه دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت کلی است. مرز کانادا از غرب به اقیانوس آرام شمالی، از شمال غربی به آلاسکا، از شرق به اقیانوس اطلس و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شمال شرق به گرینلند (در منطقه نارس) و از جنوب به 48 ایالت‌ هم مرز با ایالات متحده می‌رسد. قله یخی قطبی در شمال قرار دارد.

کانادا از شمالی‌ترین نقطه خود در جزیره السمر در نوناووت تا جنوبی‌ترین نقطه آن در میدل آیلند، دریاچه اری در اونتاریو 4.634 کیلومتر است. طولانی‌ترین فاصله از شرق به غرب از کیپ اسپیر در نیوفاندلند و لابرادور تا مرز یوکون به آلاسکا 5.514 کیلومتر است. کانادا طولانی‌ترین نوار ساحلی دنیا به طول 202.080 کیلومتر را دارد. بلند‌ترین کوه این کشور با ارتفاع 5.959 متر، مونت لوگان در منطقه یوکان است.

مناظر طبیعی متنوع هستند از توندرای شمالگان در شمال کانادا تا چمنزارهای وسیع مناطق مرکزی. رشته کوه‌های راکی در غرب کشور قرار دارد و در جنوب شرق دریاچه گریت، رودخانه سنت لارنس و آبشار نیاگارا قرار دارد. کشور به 10 استان و 3 بخش تقسیم می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.