قرار است عاشق کلگری شوید

کلگری مقصدی آرام و دوستانه با حس شهرنشینی و خوشامد و گزینه های خرید با کیفیت، غذای عالی و جاذبه های بسیار برای خانواده هاست. جی تعجب نیست که به راحتی عاشق این شهر شد.

این شهری است که در تابستان و زمستان می درخشد. با کاهش دما کلگری به یکی از محبوب مقاصد اسکی در آمریکای شمالی تبدیل می شود. می توانید در شهر بمانید و از هر آنچه که ارائه می دهد لذت ببرید، و در فاصله کمی از استراحتگاه های کوهستان راکی مانند Castle Mountain باشید.

وقتی تابستان فر می رسد کمتر جایی به لذت بخشی کلگری برای وقت گذرانی پیدا می شود. پارک هایی مانند Prince’s Island نواحی عالی برای پیک نیک هستند. فستیوال موسیقی محلی کلگری و X Fest گردشگران و مردم محلی را به یک شکل سرگرم می کنند، در حالی که خیابان 17th، با گستره متنوع از مغازه ها، کافه ها و گالری ها جریان پیدا می کند.

هر وقت که بازدید می کنید، کلگری چیزی برای ارائه دارد، از هاکی روز یخ NHL گرفته تا اسکی آلپاین. بلیط های خود را امروز رزرو کرده و Stampede City را کشف کنید. نا امید از این جا خارج نمی شوید.
برای کسب اطلاعات درباره‌ی رشته معماری در کانادا به این صفحه مراجعه کنید.

کلگری چه کاری انجام دهیم

۱. برج کلگری: چشم اندازهای مهیج

با ارتفاعی بیش از ۱۹۱ متر، برج کلگری سمبل نمادین افق کلگری باقی می ماند. گشایش یافته در سال ۱۹۶۸ به مناسب جشن صدمین سالگرد کانادا، برج سالانه حدود نیم میلیون گردشگر را به خود جذب می کند. در بالا، رستوران گردان و عرصه مشاهده دید ۳۶۰ درجه پانورامیک از شهر فرآهم می کند.

۲. باغ وحش کلگری: شیر و ببر ها و حفاظت

باغ وحش کلگری پدیده ای جدید است. نه تنها پر بازدید کننده ترین باغ وحش کانادا، با بیش از هزار حیوان است، بلکه توسط مجله نیچر به عنوان یکی از پنج باغ وحش برتر در زمینه حفاظت حیات وحش رتبه بندی شده است. نواحی مهم شامل پروژه مقصد آفریقا که حاوی اسب آبی و زرافه هاست، و همینطور نمایشگاه حیات وحش کانادا، خانه بزهای کوهی، گریزلی ها، بوفالو و گربه وحشی هستند.

۳. پارک ملی بنف: طبیعت با فاصله ای کوتاه

۶۰ مایل (۱۱۰ کیلومتر) در غرب کلگری پارک ملی بنف، پهنه ای وسیع از کوهستان، یخچال و جنگل های عجیب، قرار گرفته است. خانه تجمع همه عاشقان طبیعت، دوچرخه سواران، اسکی کنندگان، کوهنوردان و صخره نوردان است، پارک خانه تعداد بیشماری فعالیت های تفریحی در پیست های اسکی مشهور جهانی و دریاچه های معروف است.

۴. روستای پارک میراث تاریخی:

این پارک در لبه جنوبی کلگری واقع شده و بزرگترین موزه زنده کانادا محسوب می شود. بازدیدکنندگان می توانند خود را در حال ورود به برخی فعالیت های زمان قدیم ببینند و اجازه دهند به زمان معاملات خز در قرن نوزدهم برگردند، یا سوار یک قطار با لوکوموتیو بازسازی شده شوند در حالی که از کالسکه های اسبی و اتومبیل های آنتیک و قدیمی که از آنجا عبور می کنند دیدن کنند. همه کارکنان پارک به روش قدیمی لباس پوشیده اند و متعهد هستند به گردشگران تجربه زیبای غرب قدیم را بدهند.

۵. Scotiabank Saddledome: راه بیفت!

اگر تا به حال سوار یک اسب شده باشید، یا یک زین دیده باشید، می دانید که زین اسب نمادین کلگری طراحی و نام خود را از کجا گرفته است. خانه تیم هاکی لیگ ملی Calgary Flames، Saddledome همچنین جایی است که فستیوال سوارکاری Calgary Stampede واقع شده است. اگر در جولای از کلگری دیدن می کنید، برای Stampede بلیط تهیه کرده و کل منظره را کاوش کنید.
برای کسب اطلاعات درباره‌ی رشته دامپزشکی در کانادا به این صفحه مراجعه کنید.

کی از کلگری دیدن کنیم

وقتی که می خواهید بازدید کنید در واقع به این بستگی دارد که قصد اسکی کردن داشته باشید. پیست ها در ماه های نوامبر تا مارس در بهترین وضعیت خود هستند، ولی همه کسب و کارهای مرکز شهر به دلیل سرما باز نخواهند بود. برای لذت بردن از خود شهر در ماه های آوریل یا می وقتی که نرخ هتل ها پایین است و شهر نسبتا خلوت است به کلگری بیایید. تابستان نیز وقت عالی برای بازدید است، اما برای اقامت با بهترین نرخ ها از قبل رزرو انجام دهید.

کلگری کجا اقامت داشته باشیم

اکثر بهترین هتل های کلگری در منطقه مرکزی و Inglewood واقع شده اند، جایی که گزینه ها شامل Marriott Downtown، Le Germain Hotel و Fairmont Palliser می شوند. بغل رودخانه Kensington Riverside Inn هتلی لوکس در عمارت تبدیل شده با رستوران اصیل است. برای گرفتن قیمت های بهتر، هتل راحت HI Hostel در مرکز شهر واقع شده، در حالی که Acclaim Hotel اگر قصد داشته باشید نزدیک فرودگاه اقامت کنید جای عالی است.
برای کسب اطلاعات درباره‌ی رشته هنر در کانادا به این صفحه مراجعه کنید.

محله های معروف کلگری

مرکز شهر و Inglewood – مرکز شهر کلگری پر است از ساختمان های بلند، اما روی زمین دلربا است. درست جنوب ساختمان های بلند Inglewood، قدیمی ترین محله شهر را خواهید یافت. ناحیه زیبا و آرام که میزبان فستیوال های هنر، باغ وحش کلگری و بسیاری از بهترین رستوران های پیتزا و غذا فروشی هر است.

Forest Lawn – این محله یکی از متنوع ترین نواحی فرهنگی کلگری است، که آن را به غذاخوری شماره یک شهر تبدیل می کند. غذاخوری های ویتنامی، مکزیکی و لبنانی عالی، و بارهای زنده مانند Border Crossing و Big Al’s Bar and Grill را اینجا پیدا می کنید.

The Beltline – اینجا پویاترین محله کلگری است، و جایی است محلی ها برای استراحت، نوشیدن و جشن گرفتن به آنجا می روند. شامل خیابان 17th، یکی از بهترین خیابان های خرید شهر، به همراه رستوران های عالی مانند Cilantro، National و Coup – یکی از بهترین غذاخوری های گیاهخواری کلگری، می شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی رشته فیزیک در کانادا به این صفحه مراجعه کنید.

در کلگری چطور تردد کنیم

حمل و نقل عمومی

کلگری سیستم حمل و نقل عمومی قابل اعتماد و بهینه ای دارد. هسته مرکزی آن CTrain، شبکه راه آهن سریع است که به مرکز شهر و بسیاری از نواحی حومه خدمت رسانی می کند. استفاده از آن در مرکز شهر مجانی است که آن را به مورد تشویقی برای گردشگران تبدیل می کند، اما اگر نیاز دارید که بلیط بخرید، ۳.۱۵ دلار برای اتوبوس و قطار برای شما هزینه در پی خواهد داشت.

تاکسی

تاکسی ها روش مفیدی برای گشتن در شهر، مخصوصا در عصرها، هستند. شهر از سیستم کرایه منعطفی استفاده می کند، که بسته به نیازهای مشتری نوسان می کند، پس پیش از سفر هزینه های پیش بینی شده را بررسی کنید. به طور کلی یک مسیر کوتاه (سه مایلی) با تاکسی حدود ۱۲ دلار هزینه خواهد داشت.

خودرو

کلگری دارای سیستم شبکه بندی نرمال، با خیابان های اصلی قرار گرفته به شکل شمالی جنوبی و خیابان های فرعی به شکل غربی شرقی است. قلب شهر چهارراه Center Street و Center Avenue است، و چهار چهارراه اطراف آن به شکل NE، NW، SE و SW نامگذاری شده اند. وقتی سیستم را به خوبی درک کردید، گشت و گذار کردن راحت می شود. تعداد زیادی شرکت کرایه خودرو شامل Avis، Budget و Alamo در شهر موجود است و قیمت ها از عدد بسیار پایین ۱۴ دلار به ازای یک روز شروع می شوند.

هزینه زندگی در کلگری

خیابان های دارای مراکز خرید

کلگری محلی عالی برای خرید است، اما دو محله فروشگاهی اصلی در شهر وجود دارد. Inglewood محله اول است، جایی که مغازه های مستقلی چون Adorn Boutique، Gummi Boutique (که در لباس های بچگانه تخصص دارد) و مغازه های صنایع دستی مانند Galleria را پیدا می کنید. منطقه خرید اصلی دیگر خیابان 17th است، که حاوی تجارت های خاصی چون Indo Designer Rugs and Blue Ivy Decor، مغازه های خرده فروشی لوازم خانگی است.

خوار و بار و غیره

اگر شما خودتان غذا می پزید یا به غذاهای پیک نیکی نیاز دارید، هرچه لازم داشته باشید را می توانید در سوپرمارکت هایی چون Sunterra، Market 17 و One Way Foods یا Crossroads Market پیدا کنید. اگر دنبال خرید تفننی برای خود نیستید، Kolmol خدمات تحویل خوار و بار به اتاق های هتل و آپارتمان دارد. غذا نباید خیلی گران باشد، ۱۲ عدد تخم مرغ حدود ۳.۴۰ دلار و یک پوند سیب حدود ۱.۸۰ دلار هزینه دارند.

کلگری کجا غذا بخوریم

گوشت گاو خوراک اصلی کلگری است و رستوران هایی چون Vintage Chophouse، Modern Steak و Cattle Baron Alberta Steakhouse می توانند یک استیک محلی عالی آماده کنند که احتمالا آن را دوست خواهید داشت. برای خوراک های فرانسوی La Chaumiere را چک کنید، Japanese Village گوشت گاو ژاپنی سرو می کند و Coup مخصوص سرو غذاهای راضی کننده گیاهخواری است. برای یک وعده غذای با قیمت متوسط تا حدود ۱۸ دلار انتظار پرداخت هزینه داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.