راهنمای سفر به بانکوک ، شهر خدایان!

بانکوک برای گردشگرانی که علاقه مند به جغرافیای انسانی و اماکن گردشگری تاریخی هستند بسیار جالب است. وجود معبدها و کاخ‌های بسیار زیاد در این شهر گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است. اما ویژگی خاص این شهر تک بعدی نبودن آن یا بهتر است بگوییم چند بعدی بودن آن است! بانکوک با طبیعت زیبای خود، مراکز تفریحی بسیار متنوع و مراکز خرید بزرگ و لوکس، علاقه مندان به تفریح و خرید را نیز به سوی خود کشیده است. در ادامه به معرفی ابعاد مختلف این شهر می‌پردازیم، با ما همراه باشید!

مکان های دیدنی بانکوک

گراند پالاس و وات پراکائو در بانکوک

بسیاری از مسافران تنها تصویری که پیش از سفر به کشور تایلند و شهر بانکوک از این کشور و شهر در ذهن خود دارند معبدها و کاخ‌های آن است.  برای اینکه تصویری بهتری از بانکوک و تایلند داشته باشید توصیه میکنم  با تور تایلند و یا تور لحظه آخری بانکوک سایت کی سفر به آنجا سفر کنید. گراند پالاس و وات پراکائو دقیقا همان تصویری است که هر مسافری انتظارش را می‌کشد. این مجموعه‌ی کاخ‌های اختصاصی و معابد در سال 1782 ساخته شده است. معماری ساختمان‌ این کاخ‌ها بارزترین زیبایی این مجموعه است. پراکائو یا همان معبد بودای زمردین در این مجموعه گردشگران بسیاری را به سوی خود جلب کرده است. برای ورود به این کاخ‌ها باید لباس مخصوص به تن کرد. در بیرون از کاخ افرادی این لباس‌ها را اجاره می‌دهند.

گراند پالاس

وات فو در بانکوک

وات فو یا معبد بودای خوابیده، معبدی در نزدیکی کاخ‌های گراند پالاس و رو به روی رود وات آردن است. آنچه سبب جذب گردشگران به این معبد بودایی می‌شود، وجود یک مجسمه به طول 46 متر معروف به بودای خوابیده در این معبد است.

وات فو

وات آرون در بانکوک

وات آرون یا همان معبد سپیده دم، با معماری هیجان انگیز و ویژه خود به یکی از مکان‌های تفریحی بانکوک تبدیل شده است. این معبد مخروطی شکل که تمثیلی از کوهستان افسانه‌ای آنان است در غرب رود چائو فرایا بر روی رودخانه وا فو ساخته شده است. بازدید از جاذبه‌های درون معبد و معماری ظاهری آن در کنار منظره‌ی خوبی که از شهر به گردشگران می‌دهد برای هر مسافری جالب است. قرار گرفتن این معبد در کنار دو رودخانه نیز امکان لذت بردن از منظره زیبای طبیعت تابلند را فراهم کرده است. برای دیدن سایر مناطق دیدنی تایلند می توانید به سایت کی سفر مراجعه کنید که مجری برگزارکننده تورهای خارجی از جمله  تور تایلند است، بازدید از این معبد برای تایلندی‌ها رایگان اما برای گردشگران هزینه زیادی دارد. ساعت بازدید از 8:30 صبح تا 17:30 بعدازظهر است. به گردشگران پیشنهاد می‌شود برای بازدید از وات آرون، غروب خورشید را انتخاب کنند، زیرا منظره‌ی این معبد و رودخانه‌های نزدیک آن در هنگام غروب یکی از زیباترین غروب‌هایی است که هر گردشگری می‌تواند با چشم خود ببیند.

وات آرون

رود چائو فرایا در بانکوک

در کنار معماری معابد و کاخ‌ها، طبیعت تایلند و تناقض زیبای مدرنیته شهرها با طبیعت برای هر گردشگری جالب است. چائو فرایا نام رودی است که از قلب شهر بانکوک می‌گذرد و به خلیج تایلند می‌ریزد. گردشگران سوار بر قایق از میان این رود گذر می‌کنند. احاطه شدن رود چائو فرایا به وسیله‌ی آسمان خراش‌ها و برج‌های بانکوک منظره زیبایی را به ویژه در شب برای مسافران به وجود آورده است.

چائو فرایا

بازار شناور در بانکوک

یکی از جاذبه‌های شهر بانکوک که در کمتر شهری مشاهده می‌شود بازار شناور است. غرفه‌های این بازار را قایق های شناور بر روی رود تشکیل می‌دهند. در این بازار انواع میوه، سبزیجات و غذاهای پخته شده تایلندی فروخته می شوند. هر چند این بازار یک مرکز خرید است اما به وسیله‌ی شناور بودن خود به یک جاذبه گردشگری نیز تبدیل شده است. این بازار در راجا بوری قرار دارد. گردشگرانی که علاقه مند به بازدید و خرید از این مکان هستند باید دست کم یک نیمه از روز خود را به رفتن از بانکوک به راجا بوری، بازدید و بازگشتن اختصاص دهند. بهترین روش برای بازدید از این محل زیبا استفاده از تورهای روزانه در بانکوک است. این تورها از درب محل سکونت گردشگران تا بازار شناور و سپس بازگشتن از آن محل با کمترین هزینه افراد را همراهی می‌کنند.

بازار شناور

خیابان یائومارت در بانکوک

در این خیابان چینی‌های ساکن بانکوک در خانه‌هایی با معماری خاص خود زندگی می‌کنند. اما تنها دلیل تبدیل شدن این خیابان به یک جاذبه گردشگری وجود خانه‌های خاص آن نیست؛ بلکه وجود رستوران‌های  بسیار زیاد با غذاهای بومی خود از علت‌های اصلی جذب گردشگر به یائومارت است.

خانه جیم تامسون در بانکوک

جیم تامسون تاجر آمریکایی مشهور و مالک یک شرکت ابریشم بوده است که در خانه خود کلکسیونی از مجموعه آثار و هنرهای جنوب شرق آسیا را جمع آوری کرده است. امروزه این خانه کاربری موزه یافته و میزبان گردشگران بسیاری است.

خانه جیم تامسون

منطقه کانچانابوری در بانکوک

این منطقه گردشگری در کنار رودخانه قرار دارد. پلی که عامل اتصال این منطقه با کرانه‌ی رودخانه است تاریخچه بسیار پرهیاهویی را به نام خود ثبت کرده است. هزاران نفر در عملیات ساخت این پل جان خود را از دست داده‌اند. گردشگران پس از عبور از این پل می‌توانند از موزه کنار رود نیز بازدید کنند.

کانچانابوری

قصر دوسیت  بانکوک

بزرگ‌ترین سازه چوبی جهان! این منطقه گردشگری بزرگ و سلطنتی در فاصله زمانی سال‌های 1897 تا 1901 میلادی ساخته شده است. عمارتی از جنس چوب ساج طلایی در این مجموعه سلطنتی وجود دارد که بزرگ‌ترین سازه چوبی جهان است. این قصر بزرگ حدود 31 اتاق مختلف را در بر گرفته است.

مراکز تفریحی بانکوک

شهربازی و پارک آبی سیام بانکوک

مجموعه‌ی 100 هکتاری سیام در دو بخش شهربازی و پارک آبی از سال 1980 تا کنون پذیرای گردشگران بانکوک است. شهربازی این مجموعه حدود 40 وسیله مختلف هیجان انگیز و البته استاندارد را در بر گرفته. پارک آبی سیام نیز هفت بخش مختلف دارد. این مجموعه از ساعت 10 صبح تا 18 عصر پذیرای علاقه‌مندان است. البته باید بدانید که استفاده از امکانات این پارک آبی و شهربازی برایتان هزینۀ بالایی به دنبال دارد.

شهر بازی سیام

شهربازی دایناسور بانکوک

این شهربازی با در بر گرفتن فروشگاه‌ها و مجسمه‌های بسیاری به شکل دایناسورها، به مکانی جالب برای کودکان و نوجوانان تبدیل شده است. علاوه بر مجسمه‌ها در این پارک، اسکلت‌هایی از این موجودات منقرض شده نیز وجود دارد. در سرزمین دایناسورها آموزش‌هایی برای کودکان نیز در نظر گرفته شده. این مجموعه با قیمت مناسب ورودی خود از ساعت 10 صبح تا 22 شب میزبان گردشگران است.

شهربازی دایناسور

شهربازی فاناریوم بانکوک

فاناریوم با ظاهر رنگارنگ و هیجان‌انگیز خود برای هر کودکی جالب است. در کنار وسایل بازی گوناگون و هیجان‌انگیز با رنگ‌های شاد و تند خود چیزی که این مجموعه را از سایر شهربازی‌ها متمایز می‌کند وجود کلاس‌های آموزشی مختلف به مناسبت‌های مختلف برای کودکان است. ساعت کاری فاناریوم از 9 صبح تا 18 عصر است، توجه داشته باشید که افراد حق ورود با خوراکی را به این مجموعه ندارند و رستوران‌های داخل شهربازی نیز بسیار گران قیمت‌اند!

شهربازی دریم ورلد  بانکوک

این شهربازی بزرگ با 25 هکتار مساحت میزبان کودکان، نوجوانان و والدین آنان در تمامی سنین است. در این شهربازی در کنار انواع تاب و سرسره، انواع وسایل برقی هیجان‌انگیز نیز وجود دارد. در دریم ورلد یک دریاچۀ مصنوعی بزرگ نیز ساخته شده است.

شهربازی دریم ورلد

شهربازی ایمجینیا  بانکوک

این شهربازی در کنار تمام سرسره‌ها، تاب‌ها و وسایل بازی خود، انواع بازی‌های رایانه‌ای را برای کودکان تدارک دیده است. این شهربازی برای علاقه‌مندان به بازی‌های مهیج رایانه‌ای بهترین انتخاب است. ایمجینیا از ساعت 10 صبح تا 19 پذیرای علاقه‌مندان است.

آکواریوم سی لایف  بانکوک

بزرگ‌ترین آکواریوم جنوب شرق آسیا با 100 هزار متر مربع مساحت و 5 میلیون لیتر آب در شهر بانکوک قرار دارد. این مجموعه علاوه بر به نمایش گذاشتن بخشی از زندگی جاری در دریا و اقیانوس، بخشی آموزشی برای کودکان و نوجوانان نیز تدارک دیده است.

آکواریوم سی لایف

پارک سافاری ورلد بانکوک

بزرگ‌ترین باغ وحش کشور تایلند، با 2000 کیلومتر مربع مساحت در شهر بانکوک قرار دارد. لذت گذشتن از میان حیواناتی چون: شیر، زرافه، خرس، ببر، پاندا، انواع پرندگان و… با ماشین‌های پرقدرت، هیجانی ست که این پارک به گردشگران هدیه می‌دهد. این پارک بزرگ شامل یک بخش پارک آبی به نام مارین پارک (Marine Park) هم می‌شود. در این بخش حیوانات دریایی مانند دلفین‌های آموزش دیده به نمایش گذاشته شده‌اند.

سافاری ورلد

پارک آبی مرکز خرید بنگ کاپی بانکوک

مرکز خرید بنگ کاپی مجموعه‌ای بزرگ از فروشگاه‌ها، سینما، چند رستوران، مرکز بازی‌های رایانه‌ای و یک پارک آبی نسبتاً کوچک است. پارک آبی این مجموعه شعبه‌ای از فانتازیا لاگون (Fantasia Lagoon) است.

پارک آبی پورورو بانکوک

این پارک آبی در فضای باز قرار دارد. پورورو از نظر کیفیت و استاندارد وسایل بازی یکی از بهترین پارک‌های آبی شهر بانکوک است. گردشگرانی که به این پارک سر می‌زنند از آن به‌عنوان یکی از تمیزترین پارک‌های آبی بانکوک یاد می‌کنند.

سیام نیرامیت شو بانکوک

سیام نیرامیت شو محلی برای اجرای انواع نمایش‌های مختلف دربارۀ تاریخ، فرهنگ، مذهب و… است. این مجموعۀ بزرگ 150 هزار نمایش مختلف را در خود جای داده است. روزانه 150 اجرای مختلف از ساعت 5 بعدازظهر تا 10 شب میزبان علاقه‌مندان هستند.

سیام نیرامیت شو

خیمه شب بازی  بانکوک

خیمه شب بازی از هنرهای قدیمی و اصیل کشور تایلند است. عروسک‌ها برگرفته از داستان‌های عامیانه و مطابق با فرهنگ و آداب و رسوم تایلندند. آن چیزی که خیمه شب بازی‌های کشور تایلند را از سایر کشورها متمایز می‌کند، پنهان نبودن عروسک‌گردان‌ها و حضور آنان روی سن نمایش است.

باغ گل رز  بانکوک

در فاصلۀ 30 کیلومتری شهر بانکوک، باغ بزرگی پوشیده شده از گل‌های رز با مساحتی حدود 750 کیلومتر مربع ساخته شده است. در این باغ زیبا  مراسم‌های فرهنگی زیادی برگزار می‌شود.

باغ رز

مزرعه تمساح های بانکوک

اگر به دنبال هیجان هستید، به هیچ‌وجه نباید بازدید از مرزعۀ تمساح‌ها را از دست بدهید. این مرزعه در فاصلۀ 32 کیلومتری شهر بانکوک، محل نگهداری 60000 تمساح از 28 گونه مختلف است.

مزرعه تمساح ها

باغ وحش دوزیت بانکوک

دوزیت در مرکز شهر بانکوک برای علاقه‌مندان به حیوانات جاذبه‌ی بسیار خوبی‌ست. در این باغ وحش بزرگ حدود 2000 حیوان مختلف و 1000 پرنده نگهداری می‌شوند. دوزیت تنها، محلی برای نگهداری و به نمایش گذاشتن حیوانات نیست بلکه در این باغ وحش سرگرمی‌های دیگری مانند فیل سواری، شوی تغذیۀ حیوانات و قایق سواری بر روی دریاچه هم وجود دارد.

باغ وحش دوزیت

مراکز خرید بانکوک

مرکز خرید MBK

این مرکز خرید یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید در شهر بانکوک است. مجموعه‌ای از 2000 فروشگاه با انواع کالاهای برند و غیر برند، ارزان و گران قیمت. این مرکز خرید چند رستوران مختلف، چندین سالن سینما، سالن بولینگ و… نیز برای آسایش بیشتر گردشگران دارد.

مرکز خرید MBK

سیام پاراگون بانکوک

این مرکز خرید مجموعه‌ای بزرگ متشکل از فروشگاه‌های گوناگون پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی، کیف و کفش، اسباب بازی و…، چند رستوران، هشت سالن سینما و بسیاری امکانات دیگر است؛ و در 5 طبقه ساخته شده. مهم‌ترین ویژگی این مرکز خرید وجود اجناس برند مانند چنل، بربری، هوگوباس، ورساچ، گوچی و… در فروشگاه‌های آن است.

وجود یک آکواریوم بزرگ در این مرکز خرید از جاذبه‌های آن به حساب می‌آید. بسیاری از مسافران صرفا به دلیل تماشا و عکاسی در کنار این آکواریوم به سیام پاراگون سر می‌زنند!

سیام پاراگون

سنترال ورلد بانکوک

خرید کردن از این مجموعه بزرگ برای هر گروه سنی و هر قشری مناسب است. فروشگاه‌های این مجموعه انواع کالاهای گران قیمت برند و کالاهای ارزان محلی را شامل می‌شوند. سنترال ورلد تنها 500 فروشگاه را در بر نمی‌گیرد بلکه خود یک مرکز تفریحی نیز هست. وجود سالن‌های سینما، رستوران‌ها و کافه‌های گوناگون، سالن بدنسازی، سالن یوگا، پیست اسکی، مرکز بازی‌های رایانه‌ای و… همه و همه گوشه‌ای از امکانات این مرکز است.

مرکز خرید سنترال ورلد

مرکز خرید فشن پلاتیوم  بانکوک

اگر مسافری به بانکوک سفر می‌کند بهتر است به هیچ وجه این مرکز خرید را از دست ندهد. در فشن پلاتیوم 1300 فروشگاه از کالاهای مختلف وجود دارد که تمام اجناس مطابق با مد و فشن روز جهان را به قیمت‌های ارزان در اختیار مشتری قرار می‌دهند.

مرکز خرید فشن پلاتینیوم

مرکز خرید سنترال امبسی  بانکوک

اگر مسافری به دنبال کالاهایی با قیمت مناسب است بهتر است وقت خود را در این مرکز خرید تلف نکند! تمام فروشگاه‌های موجود در سنترال امبسی نمایندگی‌هایی از برندهای معروف جهان مانند گوچی ، پرادا ، ورساچه ، چنل و جیونچی و… است. قیمت محصولات این مرکز گران و نوع این محصولات اغلب تجملی است.

سنترال امبسی

مرکز خرید ام کوارتیر بانکوک

وجود 1000 فروشگاه مختلف از برندهای روز جهان این مرکز خرید را به یکی از لوکس‌ترین و گران قیمت‌ترین مراکز خرید بانکوک تبدیل کرده است. ام کوارتیر در کنار فروشگاه‌های خود امکانات دیگری مانند چندین رستوران و کافی شاپ را در بر گرفته است.

مرکز ام کوارتیر

مرکز خرید پانتیپ پلازا بانکوک

این مجموعه، معروف‌ترین مرکز خرید لوازم دیجیتال، نرم افزار و سخت افزار در کشور تایلند است. برای دیدن تنوع درنتیپ پلازا بسیار زیاد و قیمت‌ها مناسب است. البته نباید فراموش کرد که کلاهبرداران در این مرکز خرید همیشه در کمین هستند تا اجناسی باکیفیت کم را با قیمت زیاد به فروش برسانند.

پانتیپ پلازا

مرکز خرید ترمینال 21  بانکوک

متنوع‌ترین فروشگاه‌های تایلند و به خصوص بانکوک در این مجموعه پیدا می‌شود. ترمینال 21 مجموعه‌ای از فروشگاه‌های ژاپنی، ترکی و… در کنار رستوران‌هایی با انواع غذاهای بین المللی  را به مسافران هدیه می‌دهد.

ترمینال21

خیابان خائوسان بانکوک

این خیابان با طول 1 کیلومتر در شمال مجموعه گراند پالاس قرار دارد. در فروشگاه‌های این خیابان تقریبا همه چیز با قیمت ارزان یافت می‌شود. این خیابان در کنار انواع کالاهای ارزان، محل‌های اقانتی با قیمت ارزان نیز به مسافران هدیه می‌دهد!

خیابان خائوسان

مرکز خرید گایسورن بانکوک

این مجموعه در مقایسه با دیگر مراکز خرید بانکوک بسیار کوچک‌تر است؛ اما فروشگاه‌های موجود در آن انواع کالاهای برند و گران قیمت را در بر گرفته اند.

مرکز خرید گایسورن

بازار چاتوچاک بانکوک

چاتوچاک جایی شبیه به بازار دست فروشان یا همان جمعه بازارهایی است که با نام آن‌ها آشنا هستیم. این بازار از مشهورترین بازارهای بانکوک است. آخر هر هفته 15000 غرفه در این بازار با کالاهای گوناگون خود پذیرای گردشگران و خریداران هستند.

بازار چاتوچاک

بازار شوخومویت بانکوک

در خیابان شوخومویت بانکوک بازار محلی دائمیی وجود دارد. حال و هوای این بازار شبیه به جمعه بازارهای ایران و قیمت اجناس در این محل مناسب است. اگر مسافری به دنبال خریدن اجناسی به عنوان یادگاری از بانکوک است این مکان محل مناسبی است. تقریبا تمام مراکز خرید شهر بانکوک از ساعت 10 صبح تا 10 شب پذیرای خریداران هستند. در شهر بانکوک تعداد زیادی فروشگاه اجناس برند نیز وجود دارد که خارج از مراکز خرید واقع شده اند.

 در شهر بانکوک بازارهای دست فروشان زیادی نیز وجود دارد. در این بازارها از جان مرغ تا شیر آدمیزاد پیدا می‌شود! از این محل‌ها کالاهایی عتیقه متناسب با فرهنگ و تاریخ و آداب و رسوم تایلند را می‌توان به یادگار خرید. قیمت اجناس در بازارهایی به این شکل معمولا مناسب و حتی بسیار ارزان است. تعداد زیادی از این بازارها فقط در هنگام شب باز هستند. جی جی سبز و روت فائی اتچادا از جمله این بازارها هستند. اگر هنوزتصمیم قطعی برای سفر به شهر بانکوک را نگرفته اید، پیشنهاد ما به شما استفاده از پکیج های ویژه سایت کی سفر است، سایت کی سفر بزرگترین مرجع برگزارکننده تورهای داخلی و تورهای خارجی، مجری برگزار کننده تور بانکوک می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.