هر آنچه باید درباره اجاره خانه در کانادا بدانید

اجاره خانه در کانادا

یکی از اولین مسائلی که تازه واردین به کانادا با آن مواجه شوند، پیدا کردن منزلی مناسب با شرایط خود و اجاره خانه در کانادا  می باشد. طبیعتا شرایط اجاره خانه در کانادا با آنچه ما در کشورمان تجربه می کنیم متفاوت است و همین موضوع باعث می شود دانشجویان و یا سایر تازه واردها به کانادا برای تهیه خانه با مشکلات متفاوتی مواجه شوند. در این مقاله سعی می کنیم اطلاعات لازم  جهت اجاره خانه در کانادا برای تازه واردین را توضیح دهیم تا شما بتوانید با دردسر کمتر و با علم و آگاهی لازم، مکان مورد نظر  برای زندگی و اقامت خود در کانادا را تهیه نمایند.

همچنین اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای تحصیلی کانادا دارید، پیشنهاد می کنیم به وبسایت اسمارت اپلای مراجعه کنید و از موتور هوشمند جستجوی این وبسایت استفاده کنید. همچنین با مراجعه به وبسایت اسمارت اپلای می توانید از مشاوره متخصصان این موسسه بهره مند شوید و از شرایط استثنایی اخذ پذیرش رایگان که توسط این موسسه پیش بینی شده اطلاع کسب کنید.

بیشتر بخوانید: تحصیل زبان انگلیسی در کانادا

 اول به فکر اقامت موقت در کانادا باشید

قبل از ورود به کانادا، حداقل برای چند شب اول خود جایی را پیش بینی کنید. خوابگاه ها و هتل ها در مناطق شهری بسیار زیاد هستند. با این حال شما ممکن است بخواهید از قبل محل اقامت خود را رزرو کنید تا در مورد اقامتتان خیالتان راحت باشد. اگر شما هم مثل اکثر دانشجوها بودجه  تان در هنگام اقامت موقت محدود است، می توانید به هاستل ورلد(Hostlewold) مراجعه کنید و در آنجا به مجموعه ای گسترده از محل های اقامت کوتاه مدت متناسب با هر بودجه ای دست پیدا کنید.

همچنین می توانید از AirBnb برای اجاره خانه در کانادا به صورت کوتاه مدت استفاده کنید. فراموش نکنید که دولت کانادا در قالب برنامه  اسکان مجدد پناهندگان به گروه هایی از جامعه کمک می کند تا اقامت موقت در کانادا داشته باشند.

اجاره خانه در کانادا معمولا از اول ماه هر ماه شروع می شود و تعداد کمی از خانه ها هم در پانزدهم ماه در دسترس هستند. هنگام برنامه ریزی برای ورود به کانادا این نکته را به خاطر بسپارید. بهترین حالت این هست که حدود دو هفته قبل از پایان ماه وارد کانادا شوید تا وقت کافی برای یادگیری در مورد محیط اطراف خود و پیدا کردن خانه یا آپارتمان مناسب برای اجاره در کانادا پیدا کنید

در نظر داشته باشید که از ماه آوریل تا ماه جون بهترین موعد اجاره خانه در کانادا است. اکثر جابجایی ها در این بازه زمانی اتفاق می افتد. در نظر داشته باشید که در کانادا معمولا افراد سه ماه قبل از جابجایی به صاحبخانه خود اطلاع می دهند. با این حال در کل سال شما شانس اجاره خانه خواهید داشت.

 چند نکته مهم که در ابتدا باید بدانید 

این نکته را مدنظر داشته باشید که برای اجاره بیشتر خانه ها و آپارتمان های اجاره ای در کانادا نیاز هست حداقل به اندازه نیمی از مبلغ اجاره ماهانه به عنوان سپرده ضمانت پرداخت کنید.

همچنین بیشتر اقامتگاه های اجاره ای در کانادا مبله نیستند، بنابراین همیشه قبل از مشاهده ملک در این مورد سؤال کنید. مبلمان یک مکان می تواند به وقت و هزینه نیاز داشته باشد .

شما می توانید از وبسایت های خرید و فروش وسایل دست دوم، تهیه مبلمان منزلتان را با هزینه کمتری انجام دهید. بهترین زمان برای این کار اواخر ماه است؛ زمانی که خیلی از مستاجران در حال اسباب کشی هستند و اغلب وسایل منزلشان را با قیمتی مناسب می فروشند.

این نکته مهم را هم مدنظر داشته باشید که حقوق خود به عنوان مستاجر را بشناسید. سعی کنید قوانین مربوط به حقوق مالک و مستاجر در استانی که قصد سکونت در آن دارید را مطالعه کنید. متأسفانه در مواردی کلاهبرداری های آنلاین دامن گیر برخی از مردم شده است. در مواردی کلاهبرداران تلاش می کنند بابت خانه هایی که در واقع وجود خارجی ندارند از متقاضیان پیش پرداخت دریافت می کنند. هنگامی که به صورت آنلاین قصد اجاره ملکی دارید نسبت به چنین مواردی آگاه باشید.

بنابراین شما که برای تحصیل در دانشگاه های کانادا راهی این کشور می شوید پیش از سفر این موارد را مطالعه کنید و از مشاوره متخصصان بهره بگیرید.

در کانادا چگونه خانه پیدا کنیم؟

شما برای انتخاب خانه گزینه های متفاوتی دارید. اولین گزینه پیش روی شما وبسایت هایی که به صورت تخصصی برای خرید و فروش منزل فعالیت می کنند.. وبسایت هایی از جمله:

www.kijiji.ca

www.rentcanada.com

www.padmapper.com

www.rentboard.ca

www.condosindestinfl.org

www.ca.easyroommate.com

www.visitorsinsurance.ca
www. seattleoasisvacations.com
www. staycharlottesville.com
www. longtermlettings.com
در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و .. هم شما می توانید با آگهی ها اجاره منزل مواجه شوید و از آنها برای یافتن خانه مدنظرتان استفاده کنید.راه دیگر پیش روی شما مراجعه به روزنامه هاست. شما می توانید در بخش آگهی های روزنامه ها به دنبال خانه هایی باشید که برای آگهی اجاره شده اند.در بسیاری از شهرها، شما می توانید به سادگی در اطراف محله مورد نظر خود قدم بزنید و در نهایت خانه مورد نظرتان را بیابید. صاحبخانه ها در بسیاری مواقع نشانه هایی مانند تابلوی “For Rent” یا “For Lease”  را بیرون خانه قرار می دهند که نشان می دهند این ملک برای اجاره یا فروش در نظر گرفته شده است.

همچنین شما می توانید از تابلوهای اعلانات هم استفاده کنید. در تابلوی اعلانات بسیاری از مراکز عمومی مانند مراکز خرید، مراکز آموزشی و … شما می توانید با آگهی های اجاره منزل مواجه شوید و از آگهی ها استفاده کنید.

روند کلی اجاره خانه در کانادا

صاحبخانه ها معمولاً قبل از قبل از آنکه با اجاره دادن ملکشان موافقت کنند، در مورد مستاجر credit check انجام می دهند. به عبارتی از شما می خواهند اطلاعاتی درباره تواناییتان در پرداخت اجاره ارائه کنید. اسنادی که ممکن است درخواست شوند شامل موارد زیر است:

  • نامه ای از کارفرمای فعلی یا اخیر شما که نشان دهنده درآمد سالانه شما است.
  • نامه یا نامه های بانکی که نشان می دهد پس انداز کافی برای تأمین اجاره برای چند ماه دارید.
  • نامه های تایید کننده خوش حسابی شما که توسط صاحبخانه های قبلی شما نوشته شده اند.

بسیاری از صاحبخانه ها ارائه این مستندات را ضروری می دانند. برای همین هم افراد تازه وارد نمی توانند ملک چنین صاحبخانه هایی را اجاره کنند. با این حال، صاحبخانه هایی هم وجود دارند که با اجاره خانه و آپارتمان های خود به تازه واردان مشکلی ندارند.

شما که برای تحصیل در کانادا راهی این کشور شده اید، حتی اگر خانه ای پسندید که مالک آن با اجاره خانه به تازه واردان مشکل دارد، می توانید  یک نفر را به عنوان guarantor معرفی کنید. این فرد به اصطلاح co-signer  قرارداد شماست و از آنجا که شاغل و دارای درآمد است با امضا کردن پایین قرارداد شما عملا پرداخت اجاره از سوی شما را تضمین می کند. به عنوان یک راه دیگر می توانید مبلغ کل اجاره و یا نیمی از آن را پیشاپیش پرداخت کنید تا خیال صاحبخانه تان از پرداخت اجاره را راحت کنید. بنابراین اگر در ابتدا موفق نشدید، ناامید نشوید و همچنان به سعی و تلاشتان ادامه دهید.

بیشتر بخوانید: تحصیل در اونتاریو کانادا

 

هزینه اجاره خانه در کانادا چقدر است؟

تلاش برای پاسخ به چنین سوالی در مورد کشوری وسیع و پهناور مانند کانادا قدری دشوار به نظر می رسد. با این حال ، می شود با تقریب هایی نرخ حدودی قیمت اجاره خانه در کانادا را در اختیار شما قرار داد.

در واقع هزینه اجاره خانه در کانادا، بسته به هر کدام از شهرهای این کشور، شامل مبلغ متفاوتی است که افراد می توانند با توجه به بودجه مورد نظر خود، آن را اجاره نمایند. قیمت اجاره خانه در شهرهای بزرگ موجود در کانادا همانند تورنتو و ونکوور، برابر با حداقل مبلغی بالغ بر ۳۰۰۰ دلار در ماه می باشد.

لازم به ذکر است که تازه واردین در صورت اجاره آپارتمان در کانادا (به صورت مبله)، مبلغی بالغ بر ۱۵۰۰ دلار، آپارتمان دو خوابه، هزینه ای برابر ۲۰۰۰ دلار در ماه و برای اجاره آپارتمان ۳ خوابه نیز هزینه ای بالغ بر ۲۵۰۰ دلار در ماه را پرداخت می کنند.

 از مشورت مشاوران اسمارت اپلای استفاده کنید

در این مطلب با چگونگی اجاره کردن خانه در کانادا آشنا شدید. گفته شد که شرایط اجاره خانه در کانادا با کشورمان متفاوت است و پیش از سفر به این کشور بهتر است با قواعد آن آشنا شوید. در عین حال برای آشنایی با شرایط ویزای تحصیلی کانادا می توانید از موتور جستجوی هوشمند اسمارت اپلای استفاده کنید و یا با مشاوران این موسسه تماس بگیرید تا از اطلاعات لازم در این خصوص بهره مند شوید و از شرایط ویژه این موسسه برای دریافت پذیرش رایگان از دانشگاه ها و کالج های کانادا مطلع شوید.

اسمارت اپلای با برخورداری از نمایندگی بسیاری از مدارس و دانشگاه های متعدد کانادایی می تواند به شما در انتخاب بهترین موسسه آموزشی در کانادا به شما کمک کند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.