مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

 شاید یکی از اولین مسائلی که ذهن علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه های خارجی را به خود درگیر می کند، نمره زبانی است که لازم است برای تحصیل در دانشگاه مدنظرشان کسب کنند. طبیعی است که برای اکثر دانشگاه های بین المللی کسب نمرات زبان انگلیسی معیار پذیرش باشد. در مورد دانشگاه های کانادایی با توجه به اینکه، کانادا کشوری است دو زبانه هم مدرک زبان فرانسه و هم انگلیسی می تواند در مورد دانشگاه های مختلف این کشور مفید و کاربردی باشد.

در این مقاله تلاش می کنیم در مورد مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا در مقاطع تحصیلی مختلف، اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم. بدین ترتیب خواهید توانست برآوردی حدودی از مدرک زبان مورد نیازتان برای پذیرش تحصیلی کانادا در مقاطع مختلف بدست آورید.

 

با این حال اگر در زمینه ویزای تحصیلی کانادا و اطلاعات پیرامون آن نیازمند اطلاعاتی هستید می توانید به وبسایت اسمارت اپلای مراجعه کنید و با استفاده از موتور جستجوی هومشند آن شانس های خود برای تحصیل در موسسات آموزشی کانادا را ارزیابی کنید.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا در مقطع لیسانس داشتن مدرک پیش دانشگاهی (۱۲ سال تحصیل در دوران دبیرستان) الزامی بوده و برخورداری از مدرک زبان از ضروریات پذیرش برای همه دانشگاه‌ها و یا کالج‌ها نمی‌باشد. به عبارت دقیق‌تر بسته به رشته و دانشگاهی که شما انتخاب می‌کنید مدرک زبان مورد نیاز متفاوت است. ممکن است متناسب با رشته مورد انتخاب شما، برخی کالج‌های کانادایی سخت‌گیری کمتری برای نمره زبان داشته باشند و اخذ پذیرش در آن‌ها با نمرات پایین‌تر زبان و حتی بدون مدرک زبان میسر باشد.
با این حال برخورداری از مدرک زبان بالا می تواند شانس پذیرش شما در دانشگاه های برتر کانادایی را افزایش داده و به عنوان یک امتیاز کمکی برای شما عمل کند.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

درست مشابه مقطع کارشناسی، در اینجا هم شما ناگزیر از تحقیق و مطالعه در خصوص شرایط رشته و دانشگاه مدنظرتان هستید. اینکه چه مدرک زبانی پذیرفته می‌شود و در هر مهارت شما باید چه امتیازی به عنوان حداقل امتیاز کسب کنید. در این زمینه باید بسته به شرایط درخواستی رشته و دانشگاه مورد نظر، مطالعه و بررسی لازم صورت گیرد. توصیه می کنیم به وبسایت اسمارت اپلای مراجعه کنید و با استفاده از موتور جستجوی هومشند آن شانس های خود برای تحصیل در موسسات آموزشی کانادا را ارزیابی کنید. در آنجا در می یابید با توجه به شرایط تحصیلی که دارید کدام دانشگاه ها با چه سطح زبان مورد نیاز، پیش روی شما قرار دارد و می توانید از میان آنها برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید.

برای تحصیل در اکثر دانشگاه‌های کانادا داشتن مدرک زبان حداقل معادل ۶٫۵ آیلتس ضروری است. پذیرش دانشجویان فاقد مدرک زبان به‌صورت مشروط انجام می‌شود و در صورت عدم موفقیت دانشجو در رسیدن به سطح زبان مدنظر دانشگاه ، دانشجو ناگزیر از گذراندن دوره زبان به صورت کادمیک در دانشگاه یا کالج خواهد بود.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا در مقطع دکترا

متقاضیان تحصیل دکتری در کانادا ، باید تمام مدارک لازم از جمله مدارک تحصیلی، ریز نمرات، انگیزه نامه و توصیه نامه را ترجمه شده به زبان انگلیسی و یا فرانسوی ارائه دهند. همچنین باید دارای رزومه قوی‌تری نسبت به مقاطع پایین‌تر باشند. علاوه بر تألیفات و مقالات برجسته‌تر، مدرک زبان  متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا هم باید بالاتر از مقاطع قبلی باشد. نمره زبان آزمون آیلتس دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه‌های کانادایی باید حداقل ۶٫۵ باشد.

در مورد مقطع دکترا هم همچون سایر مقاطع تحصیلی لازم است به سایت‌های تک‌تک دانشگاه‌ها مراجعه و اطلاعات لازم استخراج شود. برای اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل و مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا در مقطع دکترا به وبسایت اسمارت اپلای مراجعه کنید و با استفاده از موتور جستجوی هومشند آن شانس های خود برای تحصیل در موسسات آموزشی کانادا را ارزیابی کنید. طیفی از انتخاب های متناسب با انتخاب های شما و همچنین وضعیت تحصیلیتان در اختیارتان قرار می گیرد که می توانید از میان آنها برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.

 

جمع بندی: اهمیت جستجوی هوشمند برای یافتن بهترین رشته و دانشگاه

گفتیم که در صورتی که تمایل دارید اطلاعات دقیق تری برای انتخاب بهترین مسیر تحصیل در دانشگاه های کانادا بدست آورید می توانید از موتور جستجوی هوشمند اسمارت اپلای استفاده کنید و یا با تماس با مشاوران اسمارت اپلای در سریع ترین زمان ممکن از راهنمایی و اطلاعات آنها برای ادامه مسیر تحصیلی خود بهره مند شوید. در آنجا می توانید نمرات زبان مورد نیاز برای تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا را هم چک کنید. مثلا دانشگاه مشهور کانادایی بریتیش کلمبیا شرط پذیرش خود را حداقل امتیاز ۶٫۵ آیلتس به صورت اورال و حداقل امتیاز ۶ در هر چهار مهارت قرار داده است. دانشگاه بریتیش کلمبیا برای پذیرش تحصیلی، مدرک PTE را هم می‌پذیرد و حداقل امتیاز ۵۹ در آزمون PTE به صورت اورال برای اخذ پذیرش از این دانشگاه مورد نیاز است. دانشگاه آلبرتا هم شرط پذیرش خود را حداقل امتیاز ۶٫۵ آیلتس به صورت اورال و حداقل امتیاز ۵٫۵ در هر چهار مهارت قرار داده است. در این دانشگاه که زمینه تحصیل در حدود ۴۰۰ رشته تحصیلی وجود دارد، برای پذیرش تحصیلی، مدرک PTE هم پذیرفته می‌شود. برای این منظور متقاضیان باید حداقل امتیاز ۵۹ به صورت اورال کسب کنند.

در مورد سایر دانشگاه های کانادا هم اطلاعات مشابه آنچه گفته شد در وبسایت اسمارت اپلای در اختیار شما قرار داده شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.