صفر تا صد تحصیل دکترا در کانادا

کانادا یکی از اصلی ترین مقاصد تحصیلی دانشجویان علاقه مند به تحصیل در مقطع دکتری به شمار می رود. علت هم چندان پیچیده نیست. نظام سیاسی و اجتماعی پیشرفته، دانشگاه های قدرتمند، فضای مناسب علمی و تحقیقاتی، حمایت های ویژه در قالب بورسیه های مختلف از دانشجویان و در مجموع یک محیط مناسب برای تحصیل باعث شده این کشور به یک مقصد علمی ویژه برای دانشجویان بدل شود. افزایش روزافزون تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی در این کشور نشانه بارز این موضوع است.
اگر شما هم علاقه مند به ادامه تحصیل در کانادا هستید می توانید این مقاله را مطالعه کنید و با شرایط تحصیل در کانادا در مقطع دکتری آشنا شوید. در عین حال اگر در زمینه ویزای دانشجویی کانادا و اطلاعات پیرامون آن نیازمند اطلاعات بیشتری هستید می توانید به وبسایت اسمارت اپلای مراجعه کنید و با یک موتور جستجوی هوشمند و بی نظیر آشنا شوید که در کسری از ثانیه طیف متنوعی از شانس های شما برای تحصیل در موسسات آموزشی کانادا را پیش رویتان قرار می دهد. این موتور جستجوی بی نظیر را تست کنید و از آن لذت ببرید.

برای تحصیل دکترا در کانادا به چه مدارکی نیاز داریم؟

اول از همه برویم سر مدارکی که شما برای تحصیل دکتری در کانادا نیاز دارید. مدارک لازم برای دریافت پذیرش تحصیل دکترا در کانادا بسته به دوره‌های آموزشی و دانشگاه‌های این کشور متفاوت است اما در مجموع این مدارک از این قرارند:
• مدرک کارشناسی ارشد با معدل مناسب ترجیحا حداقل ۱۶ و برخورداری از سابقه مناسب پژوهشی
• مدرک مناسب در آزمون های زبان انگلیسی یا فرانسه
• سه توصیه ‌نامه از اساتید قبلی‌
• تهیه statement of Interest متناسب با رشته تحصیلی
• نمره‌ی خوب در آزمون‌های پذیرش کارشناسی ارشد مثل GMAT یا GRE در برخی از دانشگاه ها
چند گام تا دریافت پذیرش دکترا در کانادا
اگر مدارکی که در بخش قبل گفت شد را آماده کردید، حالا باید چند گام برای دریافت پذیرش دکترا در کانادا بردارید:
1. گام اول تصمیم گیری در مورد اینکه در کدام شهر و کدام دانشگاه به تحصیل خود ادامه دهید.
2. گام بعدی انتخاب موضوع پروپوزال یا موضوع پژوهش متناسب با رشته مورد علاقه شماست.
3. گام بعدی که خیلی مهم هم هست انتخاب استاد راهنما هست. شما باید استادی انتخاب کنید که ضمن اینکه در فیلد انتخابی شما صاحب رزومه و علاقه مند باشد بتواند به عنوان استاد راهنمای دوره دکتری شما فعالیت کند.
4. بعد باید رزومه تحصیلی و کاری خود را برای استاد راهنمای مدنظرتان بفرستید. برای پذیرش، باید یک پروپوزال پژوهشی ارائه دهید که بر اساس خط‌ مشی‌های دانشگاه مدنظرتان باشد. این پروپوزال باید توضیح دهد که به‌طورکلی به دنبال پژوهش در مورد چه چیزی هستید و اساساً چرا پروژه‌ی مدنظرتان ارزش تحقیق دارد.
5. در مرحله بعد باید به وبسایت دانشگاه مراجعه کرده هزینه های مورد نظر دانشگاه را پرداخت کنید و در عین حال مدارک خواسته شده را بارگذاری کنید. این مدارک می توانند شامل مواردی همچون Sop، CV و دو یا سه توصیه نامه به علاوه مدارک تحصیلی و نتیجه آزمون زبان شما باشند. در عین حال برای رشته های هنر و علوم انسانی ممکن است نمونه نگارش شما و نمونه آثار خلاقانه شما هم خواسته شود. در برخی موارد دانشگاه برای پذیرش شما جلسه حضوری هم برگزار خواهد کرد. پس از انجام این مراحل دانشگاه درخواست شما را بررسی کرده و به شماپاسخ خواهد داد.
6. در نهایت پس از دریافت پذیرش باید برای درخواست مجوز تحصیلی و یا ویزای تحصیلی خود اقدام کنید.
با این حال برای آنکه بتوانید در بهترین مسیر ممکن برای تحصیل دکترا در کانادا گام بردارید باز هم توصیه ما استفاده از موتور جستجوی هوشمند اسمارت اپلای است که یک تجربه عالی برای آشنایی شما با رشته های و داتشگاه های پیش روی شما برای تحصیل دکتری در کانادا است.

ساختار و هزینه های دوره دکترا در کانادا

دانشگاه های کانادا در طیف وسیعی از رشته های دانشگاهی جهان پیشتاز هستند و این موفقیت در رتبه بندی های بین المللی آنها منعکس شده است.
مانند سایر کشورها، دکترای کانادایی به طور معمول بالاترین سطح علمی تحصیلی است که یک دانشجو می تواند پس از اخذ مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیلات تکمیلی کسب کند. طیف وسیعی از مدارک دکترا در کنار دکتری حرفه ای معمولPhd وجود دارند از جمله دکترا های حرفه ای مانند مدرک دکترای مدیریت بازرگانی (DBA) و دکترای آموزش (EDD)
در مورد هزینه‌ تحصیل در کانادا در مقطع دکترا با توجه به دوره‌های آموزشی و دانشگاه‌های کشور کانادا متفاوت است، اما معمولا در حدود دو برابر هزینه‌ای است که دانشجویان کانادایی پرداخت می‌کنند. این هزینه به طور معمول بین 10 تا 18 هزار دلار کانادا می باشد هرچند برای اطلاع دقیق تر از هر کدام از دانشگاه ها می توانید به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید. البته در بسیاری از دانشگاه ها امکان اخذ تخفیف های مختلف برای شهریه هم وجود دارد و دانشجویان در صورت دستیابی به موفقیت تحصیلی و یا برآوردن کردن شرایط لازم می توانند از این تخفیف ها بهره مند شوند.

مدت زمان تحصیل دکترا در کانادا

بیشتر دوره های تحصیل دکترا حداقل به سه سال مطالعه و تحقیق کامل تمام وقت نیاز دارند ، اما مدت زمان تحصیل برخی از دانشجویان تا حداکثر شش سال به طول می کشد. در بیشتر موارد ، برای دریافت پذیرش در یک برنامه دکتری استاندارد کانادایی ، باید از مدرک کارشناسی ارشد برخوردار باشید. با این حال، برخی از دانشگاه ها مسیرهای مستقیم کارشناسی ارشد به دکتری را ارائه می دهند که با یک یا دو سال کارشناسی ارشد شروع می شود.

شرایط کار پس از تحصیل دکترا در کانادا

اگر بخواهید پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا بمانید و کار کنید می‌توانید از شرایط اجازه‌ی کار پس از فارغ‌التحصیلی PGWP استفاده کنید. با فارغ التحصیلی در مقطع دکتری شما می‌توانید برای حداکثر سه سال در کانادا بمانید و تجربیات کاری ارزشمند کسب کنید. همین مدت فرصت خوبی است که بتوانید در صورت علاقه پروسه مهاجرت خود به کانادا را هم پیش ببرید.

برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا خوب سرچ کنید!

در مجموع کانادا کشوری است که با حمایت گسترده از دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتیش فرصت های مناسبی برای دانشجویان خواهان تحصیل در مقطع دکترا قرار می دهد. اگر می خواهید در بهترین مسیر ممکن برای تحصیل دکترا در کانادا گام بردارید تا می توانید جستجو کنید. برای این کار هم باید قدری صبر و حوصله داشته باشید. هم در تهیه مدارک و پیش نیازهای تحصیل و هم در یافتن استاد راهنما و دانشگاه! توصیه می کنیم از کمک مشاوران متخصص استفاده کنید. موتور جستجوی هوشمند بی نظیر اسمارت اپلای توصیه ماست. شما با گزینه های متنوعی برای ادامه تحصیل در کانادا روبرو می شوید. بعد هم می توانید با مشاوران این موسسه تماس بگیرید و در تصمیم گیری نهایی از تجربه آنها استفاده کنید. موفق باشید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.