با شرایط تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان آشنا شوید

 این روزها برخی والدین ترجیح می دهند پیش از دوران دانشگاه و از همان مقطع دبیرستان فرزندان خود را راهی مدارس بین المللی کنند. این انتخاب می تواند دلایل متنوعی داشته باشد. از جمله تجربه کردن زودهنگام فضای موسسات آموزشی بین المللی، ارتقای سطح زبان و بهره مند شدن از متد آموزش به روز و مدرن، تسهیل اخذ پذیرش در مقاطع دانشگاهی و … از جمله این دلایل می توانند باشند. در این زمینه مدارس کانادا یکی از انتخاب های برگزیده والدین هستند جایی که خانواده ها با توجه به کیفیت بالای آموزش در مدارس این کشور و همچنین امکانات فوق العاده ای که برای تحصیل دانش آموزان بین المللی در کانادا وجود دارند این کشور را برای تحصیل فرزندانشان بر می گزینند.

بیشتر بخوانید:هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

در ادامه این مطلب ضمن اینکه برخی مزیت های تحصیل در کشور کانادا را با شما در میان خواهیم گذاشت در مورد تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار خواهیم داد. پیشنهاد می کنیم به وبسایت اسمارت اپلای مراجعه کنید و از موتور هوشمند جستجوی این وبسایت استفاده کنید. همچنین اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای تحصیلی کانادا دارید می توانید از مشاوره متخصصان این موسسه بهره مند شوید و از شرایط استثنایی اخذ پذیرش رایگان که توسط این موسسه پیش بینی شده اطلاع کسب کنید.

مزیت های تحصیل در دبیرستان های کانادا

شاید شما هم در مورد کیفیت موسسات آموزشی کانادایی بسیار شنیده باشید. موضوعی که باعث شده این کشور میزبان دانش آموزان و دانشجویان از اقصی نقاط دنیا باشد. وضعیت متمایز مدارس و موسسات آموزشی کانادایی به عوامل مختلفی بر می گردد. از جمله این کشور از نظر سرانه سرمایه گذاری در زمینه آموزش و پرورش، سرآمد کشورهای گروه G8 است و همین سرمایه گذاری گسترده باعث برخوداری از موسسات آموزشی باکیفیت و پیشرفته می شود. هنگامی که دریابیم 53 درصد کانادایی های بین 25 تا 64 سال دارای مدرک تحصیلی بالاتر از دیپلم هستند که بالاترین در میان کشورهای OCED می باشد، بیشتر به اهمیت این سرمایه گذاری پی می بریم.

از مزایای تحصیل در دبیرستان های کانادا به منصفانه بودن مبالغ شهریه در این کشور باز می گردد جایی که در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته این هزینه به مراتب کمتر می باشد.

به عبارتی انعطاف پذیری در مسائل مالی و همچنین حمایت از دانش آموزان در مسائل مالی از ویژگی های این نظام آموزشی است، چنانکه علاوه بر حمایت های مالی قابل توجه در باب دریافت شهریه هم انعطاف قابل توجهی وجود دارد. به این دلایل هم می توان به عنوان مزیت های برای تحصیل فرزندان در کانادا نگاه  کرد:

 • دانشجویان بین المللی نه تنها آموزش عالی را در دبیرستان تجربه می کنند ، بلکه محیطی گرم و صمیمی را نیز برای زندگی تجربه می کنند: مانند هم خانه شدن با یک خانواده کانادایی یا زندگی در خوابگاه یک مدرسه خصوصی / شبانه روزی.
 • اگر چه تقریبا 95٪ دانش آموزان کانادایی در مدارس دولتی کانادا شرکت می کنند ، اما مدارس خصوصی و مستقل گزینه های فوق العاده ای هستند برای آنها که می خواهند با پرداخت اندکی هزینه تجربه متفاوتی از تحصیل را داشته باشند.
 • بسته به مدرسه و محل آن ، دوره ها به زبان انگلیسی ، فرانسوی یا زبان دیگری تدریس می شود. برخی مدارس برای یادگیری زبان دوم برنامه های متفاوت و دقیقی را ارائه می دهند.
 • در مقاطع بالاتر دبیرستان، در کنار دروس اصلی که نیاز دانش آموزان برای مهارت های تخصصی پس از  فارغ التحصیلی را تامین می کند، دوره های اختیاری به شکل گسترده و متنوع تری در معرض انتخاب دانش آموزان قرار داده می شوند و این دروس اختیاری دانش آموزان را قادر می سازند که علایق خود را کشف کرده و دانش خود را در موضوعات برگزیده گسترش دهند.
 • کلاس های درسی در دبیرستان های کانادا از دانش آموزانی متعلق به اقوام ، مذاهب و پیشینه های مختلف تشکیل شده است، و دانشجویان از رهگذر مشارکت در این کلاس ها خود را در معرض تبدیل شدن به شهروندان جهانی قرار داده و درس تساهل و تسامح و تحمل و احترام به تفاوت ها را فرا می گیرند.

 

مدارک لازم برای اخذ پذیرش ازدبیرستان در کانادا

برای پذیرش گرفتن از دبیرستان های کانادا باید یک سری مدارک را آماده کنید. سپس بر اساس منطقه جغرافیایی مدنظرتان و همچنین سطح مدرسه ای که می خواهید در آن تحصیل کنید یک مدرسه مناسب انتخاب کنید. برخی از مدارس کانادایی تمرکز بیشتری بر دانشجویان بین المللی دارند و توصیه ما این است که از بین این مدارس دست به انتخاب بزنید. تحصیل فرزندان شما در این مدارس به مراتب با راحتی و آرامش بیشتری همراه خواهد بود.

اما مدارک لازم برای دریافت پذیرش از دبیرستان های کانادا عبارتند از:

 • تکمیل فرم های پذیرش
 • پرداخت هزینه پذیرش مدرسه
 • اسکن رنگی از پاسپورت دارای اعتبار
 • ترجمه سه سال اخیر کارنامه تحصیلی متقاضی با فرمت pdf
 • آدرس و شماره تماس و کد پستی متقاضی
 • یک قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵ با فرمت pdf یا jpeg

 

انواع دبیرستان های کانادا 

به‌طور کلی دبیرستان های کانادا شامل دبیرستان های دولتی، دبیرستان های خصوصی و دبیرستان های شبانه روزی می شوند. دانش‌آموزان بین‌المللی برای تحصیل در دبیرستان‌های دولتی باید شهریه پرداخت کنند ولی تحصیل برای دارندگان اقامت موقت کانادا و شهروندان کانادا رایگان است. گرانقیمت‌ترین محله‌ها در شهرهای کانادایی، محله‌هایی هستند که مدارس معتبر و مشهور دولتی در آنها واقع شده اند. شهریه مدارس دولتی بین 9500 تا 14000 دلار در سال می باشد اما شهریه مدارس خصوصی بین 45500 تا 65000 دلار در نوسان می باشد.

برای انتخاب از میان دبیرستان های کانادایی انتخاب های متنوعی پیش روی شما وجود دارد. والدین و دانش آموزان می توانند بر اساس فاکتورهایی مانند هزینه، سرفصل آموزشی دروس فوق برنامه و جغرافیا و محیط و مکان واقع شده موسسه آموزشی به انتخاب بهترین مدرسه و موسسه آموزشی مطابق میل خود اقدام کنند.

اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی دریافت پذیرش تحصیلی کانادا هستید و یا در مورد انواع دبیرستان های کانادا نیاز به اطلاعات بیشتر دارید می توانید با موسسه اسمارت اپلای تماس بگیرید و با مشاورین این موسسه مشاوره رایگان داشته باشید.

 بیشتر بخوانید: تحصیل رشته هنر در کانادا

مسئله سرپرستی دانش آموزان در حین تحصیل

یکی از نگرانی های بزرگ والدین در هنگام تحصیل فرزندان در خارج از کشور، نوع سرپرستی و نظارتی است که فرزندانشان در هنگام ورود به کشور جدید دریافت می کنند. با این حال این نگرانی در مورد مدارس شبانه روزی کانادا بسیار کمتر وجود دارد چرا که در زمینه ی نظارت و سرپرستی این مدارس در زمره ی  بهترین های جهان هستند.

بر اساس قوانین کانادا، دانش آموزانی که زیر سن قانونی هستند، برای تحصیل در کانادا لازم است به برخی الزامات پایبند باشند. با توجه به اینکه سن قانونی در استان های کانادا بین 18 سالگی و 19 سالگی متغیر می باشد، دانش آموزان برای تحصیل در کانادا باید از سرپرستی مشخص برخوردار باشند.

به عبارتی والدین یا سرپرستان قانونی باید ثابت کنند که فرزند دانش آموز آنها از مراقبت و پشتیبانی لازم در طول اقامت خود در کانادا برخوردار خواهد بود. برای این منظور یا والدین یا سرپرست قانونی باید به همراه دانش آموز به کانادا سفر کند و یا یک سرپرست در کانادا برای دانش آموز معرفی شود.

ویزای گاستودین یا گاردین:  باید توجه داشت دولت کانادا به والدین ویزای توریستی پنج ساله اعطا می کند  و بنابراین والدین به سادگی می توانند به همراه فرزند دانش آموز خود به کانادا سفر کنند و به عنوان سرپرست در کنار او حضور داشته باشند و به عنوان قیم دانش آموز معرفی شوند. در غیر این صورت والدین دانش آموزان باید درخواست ویزای گاردین نمایند. این سرپرست، شخصی است بزرگسال و بالای 19 سال که به عنوان یک شهروند کانادایی یا فردی دارای اقامت دائم کانادا بتواند مسئولیت دانش آموز را برعهده گیرد. در صورت معرفی گاردین از کانادا والدین باید ضمن تکمیل فرم مربوط به گاردین دانش آموز، به دفاتر اسناد رسمی مراجعه و آن را امضا و تایید کنند.

هوم استی : در عین حال زندگی در کنار یک خانواده کانادایی یا به اصطلاح روش Home Stay روش دیگری است که فرزند شما می تواند در کنار یک خانواده کانادایی زندگی کند و ضمن بهره مندی از حمایت آنها از مزایایی همچون سه وعده غذا، زندگی در اتاق مستقل و تجربه زیستن در کنار خانواده کانادایی که کمک شایان توجهی به تقویت زبان خارجی دانش آموز دارد بهره مند شود.. خانواده دانش آموز با انتخاب این گزینه رقمی در حدود ۹۰۰ دلار برای هر ماه می پردازند.

 تجربه متفاوت تحصیل در دبیرستان های کانادا

در این مطلب با تحصیل در دبیرستان های کانادا آشنا شدید. گفته شد که دانش آموزان در این مدارس بین المللی با قرار گرفتن در یک محیط چند فرهنگی فراگیری زبان انگلیسی و فرانسوی را تجربه می کنند و می توانند آماده ورود به موسسات آموزشی بین المللی در مقاطع بالاتر تحصیلی شوند.

اسمارت اپلای با برخورداری از نمایندگی مدارس متعدد کانادایی می تواند به شما در انتخاب بهترین دبیرستان برای تحصیل فرزندانتان کمک کند. برای آشنایی با شرایط تحصیل در کانادا می توانید از موتور جستجوی هوشمند اسمارت اپلای استفاده کنید و یا با مشاوران این موسسه تماس بگیرید تا از اطلاعات لازم در این خصوص بهره مند شوید و از شرایط ویژه این موسسه برای دریافت پذیرش رایگان از دبیرستان های کانادا مطلع شوید.

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.